Zavrieť

Porady

Zmena dodavatela elektriky bez mojho vedomia?

Dobrý deň!
zo SSE mi prisiel list s tým ze mozem poslat zrušenie zmeny dodavatela ale samozrejme budem za to pokutovaný.ostal som prekvapený nič som nepodpisoval a som vlastníkom bytu a elektrina je iba na moje meno.tak som si to obvolal a vraj si mám počkat na vyúčtovanie od SSE a na novú zmluvu od ČEZ Slovensko.až vtedy mi dokážu vydat ten typ žiadosti a konkretnu žiadost ktorou som poziadal o zmenu dodavatela.najlepšie na tom je to ze si neuvedomujem zmenu dodavatela a dnes ked prisiel pan opisat stav meraca kvoli zmene tak je v hlavičke otcova adresa(ktorý sa volá rovnako ako ja), lenže na tej adrese už dva roky nebývam.ale čislo merača a odberné miesto suhlasia.prehadzujú si ma ako horuci zemiak.vie mi niekto poradit ? ? za odpovede vopred ďakujem
3 komentárov     zbaliť
vicktor Mozno nerozumiem s tou adresou ... ale nie je to otcova "akcia"?
kopretinka meno a adresa je otcova,číslo elektrrrromeru je zadávateľove,tak som to pochopila ja
hriadel92 ani ja moc nie, je to otcova adresa, oni su tiez odberatelia od SSE ale na tej rodicovskej adrese je odberatelom moja mama,takze tam sa neda meno len tak zamenit.
technik SSE mi potvrdil ze cislo merača a čislo odberneho miesta je totozne s mojou adresou ale adresa v hlavičke toho papiera je otcova, samozrejme s rovnakými menami
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Obchodní agenti niekedy dosť radi podpisujú zluvy za klientov, lebo za to dostávajú (neporávnené) provízie.
    Chce to vyzvať nového dodávateľa, aby Ti doložil tvoj údajný úkon, ktorým si zmenil dodávateľa. Súčasne ho upozorniť, že ak niekto podpísal zmluvu v Tvojom mene a nezjednajú sami nápravu (= zrušenie neplatného úkonu aj so všetkými následkami), podáš trestné oznámenie za podvod.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    kopretinka, Žabinka, arizona, willma, hriadel92, kvietka, bettylou
    7
    hriadel92 oni sa mi vyjadrili ze tu zmluvu mi vedia vydat az ked mi pride papier s platbami a az ked budem ich zakaznik. neviem preco mi to nechce ukazat hned ale len tak to nenecham.zajtra im zavolam zas a upozornim ich na to hadam ich to presvedci. vdaka za radu

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nahlaosval si SSE zmenu udajov (bydliska)?
    TaK Normalne reklamovat, pisomne.
    A ziadat stornovat zrusenie odberu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hriadel92 Keď som dával pripájat elektrinu tak uz som tu mal trvale bydlisko aj v zmluve je uvedena totozna.
    nemozem to reklamovat ani u jedneho dodavatela ako som to pochopil z tých rozhovorov, pretoze SSE odoslalo všetky podklady ktoré by mi mohli osvetlit situáciuu ale nový dodavatel teda ČEZ Slovensko tie podklady a zmluvy ešte nemá, dovolia mi k nim nahliadnuť až keď budem zakaznikom.nie som si vedomý nejakej zmeny dodavatela a na internete som toho moc nevypátral.takže ja sa neviem dostat k tej zmluve,resp k ziadosti aby som si bol uplne isty a mozem sa od niečoho odrazit.zatial to je fakt len slovo proti slovu
    kopretinka ja nechápem-adresa iná a číslo elektromeru iné?
    hriadel92 hore som to vysvetloval nechce sa mi to 2krat
    kopretinka ja som to čítala,len nerozumiem tomu,že elektráreň s tým nemá problém.Toto by som im napísala,že ty nepovažuješ za platnú žiadnu novú zmluvu,keď nesúhlasia údaje.
    hriadel92 oni sa drzali iba adresy,keby som si nesimol ze vypadla elektrina by ma odstrihli.som vysiel von a ukazal technikovi novu zmluvu,zavolal som do SSE do žiliny a bol ochotny ze ma neodpojil.bývalý majitel sa odsťahoval na novú adresu a zmenil si dodávateľa ale oni sa asi len držali mena alebo im nenahlásil že chce zmeniť dodávateľa na novej adrese.kvoli prkotine takéto problémy.ale je to vyriešené.chvalabohu
    vicktor Dufam ze si nebol dva roky bez elektriny...
    hriadel92 nie nie len ked nam znenazdajky vypadla elektrina tak mi to prislo na um tak som aspoň napísal ako to dopadlo.ale bolo to vyčerpávajúce.skoro 2mesiace dohadovanianašťastie bola rozumná reč s technikom od SSE,rýchlo som uzatvoril zmluvu a keď som mu ju ukázal tak to telefonicky vybavil s vedením v žiline,tak sme svietili a vybavovalo sa to popri tom
      zbaliť
    kopretinka 25.04.17 14:31 odstránil(a) z Porady

    Zmena dodavatela elektriky bez mojho vedomia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.