Zavrieť

Porady

Chcem darovat polovicu domu bývalej manželke alebo detom.

Po rozvode som sa odstahoval zo spolocneho domu, ktorý sme s manželkou kupili spoločne ale BSM sme už mali rozdelené pred tým. Teraz chcem moju polovicu darovat bud jej alebo detom..chcem sa opýtat, kedže oni sú väčšinou v zahraničí, či treba k tomu na overenie podpisu aj ich..teda toho na koho chcem darovat. A aké sú poplatky a následné dane..
vicktor Vsetko najlepsie k meninam Jaroslav, ale preco chces konat takto nemudro?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    MenoPriezvisko
    podpis sa overuje iba tebe ako darcovi (ale zmluvy musia byť podpísané aj nimi, keďže sa dávajú na kataster), poplatok za overenie podpisu u notára je 1,99 € za každý podpis + 0,40 € poplatok notárskej komore + DPH. Ak si vieš zmluvu napísať sám nebude to stáť nič navyše ak chceš aby ti ju písal notár, treba počítať s poplatkom cca 150 eur a viac podľa toho v akom meste alebo na akého notára natrafíš a potom ešte 66€ kolok na kataster, príp. 51 € ak ti notár alebo si sám urobíš zamýšľaný návrh na vklad. ak ti zmluvu bude písať notár, môžeš využiť podanie zaručenou konverziou tam by mal byť poplatok 33€ alebo 18€ (nie som si istá, skôr tých 33 €)

    Chcem darovat polovicu domu bývalej manželke alebo detom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.