Zavrieť

Porady

kuceravost broskyne

na listoch broskyne sa mi objavila kuceravost. Nepouzil som ziaden fungicid. Ma zmysel napadnute listy odstranit alebo to uz treba nechat tak ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Postrekovať fungicídom si mal už dávno.
    Ale ani postrek ti nezaručí, že ti broskyne nenapadne kučeravosť. Pred časom som zachytila informáciu od českých odborníkov, ktorí tvrdia, že postrek nie je účinný v prípade aplikovania v nevhodnom čase, aj vtedy, keď sa aplikujeme v predstihu...február, marec.
    Odborníci odporúčajú postrek aplikovať podľa kvitnutia liesky. Ak kvitnúca lieska nahadzuje fialové kvietky v závere kvitnutia, vtedy treba postrek proti kučeravosti broskýň použiť, aby bol účinok spoľahlivý. Celé sa to riadi vývojom vošky-parazitu, ktorý spôsobuje kučeravosť.
    Napadnuté listy ti odpadnú aj samé. Otrhávať ich môžeš....ale takpovediac iba z estetického dôvodu, lebo pohľad na napadnutú broskyňu nebýva vábny. Ak ti to nevadí, kľudne nechaj napadnuté listy na konároch.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    pavol54, Valcake, branislavp, Terezia13, ydaho
    Neužitočné (1)
    4

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, opadaju same, ked ich vytlacia nove, uz nenapadnute listy.
    Teraz po odkvitnuti uz postrek nema zmysel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.