Zavrieť

Porady

Cestovne poistenie bez trvaleho pobytu

Riešim otázku poistenia sa pred cestou do zahraničia, možnosti je viac, problém je že nemam na Slovesnku trvaly ani prechodny pobyt, ak tam vyplním adresu kde som ho mal donedávna a nastane problém a bude treba vyriešit poistnu udalost je možne, že človek nakoniec nedostane nič pretoze uviedol nespravny udaj? Ako to vyriešit, dakujem
ivka70 Preco to teda riesis cez Slovensko a nie v krajine, kde ten pobyt mas?
Alebo inak, mas slovensky OP bez adresy?
Jurašek OP odovzdany a momentálne tak nejak medzi 2 krajinami a nikde......idem na tyžden do Prahy neviem nebolo by možné si zobrat poistovne od českej poistovne ako cudzinec, ale tam je tiez kolonka uviest adresu, tak neviem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  profesional je offline (nepripojený) profesional

  Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
  1. Poistenie sa neviaže na krajinu oficiálneho registrovaného trvalého pobytu, ale na krajinu, ktorú s ohľadom na väzby máš dôvod považovať za domovskú. Takže zadáš tú ktorú krajinu.
  2. Mať trvalý pobyt nie je podmienka pre uzavretie cestovného poistenia.
  3. Existuje dosť ľudí, čo sú tzv. Perpetual travellers. Tj. nemajú nikde oficiálny pobyt.
  4. V tvojom prípade odporúčam cestovné poistenie ako dodatkovú službu ku kreditnej / debetnej karte.
  5. Cestovné poistenie (obvykle) neplatí v domovskej krajine.
  6. Existujú online uzatvoriteľné cestovné poistenia na nete pre perpetual travellerov, len sú drahšie, preto odporúčam to kartové.
  Bohužiaľ si budeš musieť počkať, kým nejaký doklad totožnosti budeš mať, pretože s plnením je problém.

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  najskôr si ujasni, že kam patríš ... aj TP, aj kde si štátnym príslušníkom ?
  ak chceš zahraničné cestovné poistenie - definícia zahraničia /z môjho poistenia) ..... iný štát, ktorého je poistený štátnym príslušníkom, alebo v ktorom má trvalý pobyt, alebo v ktorom si platí zdravotné poistenie....
  na overenie potrebuješ bud OP, alebo pas
  - ale terazky pozerám - ty si nemal ani žiadne ZP - či to už vyriešené?
  11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Jurašek vieš čo ? Už fakt z toho stracam nerv, kym ho človek má ta ho nepotrebuje a ked to zruší boom zrazu človek zistí že sa nepohne. Odpoved je jednoducha nepatrim nikam momentálne a to poistenie som myslel ako ked dojdu Pepíci do Tater a nestihnu poistit doma tak či si možu zjednat poistenie na turu aj u nas. Fuck uz neviem ako z toho von nasiel som u AXA že stačí vyplnit adresu nepíše sa trvaly pobyt ale proste neviem či to bude mat cenu ked vo finale nič človek nedostane
  Katy a R jasné, že poistenie spravíš hocikde - ak nepýtajú doklad totožnosti. - len s tým plnením potom môžu byť problémy - aj budú. nemáš ešte ani ZP vyriešenú? a aký máš momentálne doklad totožnosti? - ani povolenie o pobyte nemáš?
  Jurašek ZP nemam pretože odpoved z poistovne bez trvaleho pobytu nemam narok a teraz vidím že ani s komerčnym poistením asi nepochodím, pretože ja nemam trvaly pobyt ani tu ani v zahraničí .....ako plán bol odišiel som z krajiny X začnem v krajine Y a cez Slovensko len prejdem a to posledne čo chcem riešit su urady na Slovensku a ten plán stále trva, odist najst prácu ziskat poistenie a odpada cela byrokracia. p.s na pobočke VšZP teta poriadne zapotila kym mi zistila čo vlastne za možnosti mám....
  Katy a R no tak musíš asi znášať riziko sám ... a v prípade potreby platiť "keš"
  profesional Nič také si ujasňovať nemusí.. To je socialistický pohľad nezaložený na práce, ale len na pocite ..
  Katy a R citovala som presnú definíciu zahraničia - z môjho poistenia ako príklad. - musí si ujasniť "domovskú" krajinu.
  Doplníš postup, že ako by mohol u nás (aj online) takýto človek bez dokladov, a aj bez zdravotného poistenia uzavrieť CP? - ktorá banka (ku karte), prípadne ktorá poisťovňa ?
  - a ak by sa podarilo - ako je to v prípade plnenia?
  profesional Diners Club, a tiež MC World od VUB.
  V prípade plneia sa SR považuje za domovskú krajinu, majú to vo VPP.
  Katy a R naozaj sa dajú získať tieto produkty bez dokladov?
  lebo ja som ešte vo VUBke bez OP nevybavila nič. Aj kurier, keď rieši bankové produkty nosí so sebou skener (OP treba, resp iný doklad totožnosti).
  A zo skúsenosti z posledných dvoch rokov - plnenie vyplatia až po overení totožnosti - riešila som 3 - buď som bola osobne (tam si ma overili a poslali na účet), keď som poslala prísl tlačivo poštou - tak bolo treba overiť (matrika), alebo mi zavolali - že bez overenia nemôžu poslať na účet, ale pošlú poštou - overí pošta.
  Ako to fungovalo za socializmu neviem povedať, nemala som žiadne plnenie od poisťovne - ale sa mi zdá, že sa posielalo poštou.
  profesional OP nepotrebuješ, Stačí cestovný pas. Ten je plnohodnotným dokladom totožnosti. To, že nemá pobyt nikde znamená, že iba nemá OP. Ale Pas má. Lebo zatiaľ čo OP je viazaný na splnenie 2 podmienok na to na štátne občianstvo + trvalý pobyt, tak pas je viazaný len na 1 podmienku a to je štátne občianstvo a to bez ohľadu na to, či má pobyt v SR, alebo niekde inde, alebo nikde. A s pasom sa dá vybaviť úplne všetko.
  Katy a R ale veď ak má pas - tak nie je žiadny problém -
  ale to už má dáávno napísané ... pozri lepšie - on je momentálne cit: "tak nejak medzi dvomi krajinami a nikde .... odišiel som z krajiny X - a začnem v krajine Y a cez Slovensko len prejdem " ... a nemá ani zdravotné poistenie..(a je bez dokladov)
  profesional On je medzi 2 krajinami z hľadiska pobytu a nie štátneho občianstva.
    zbaliť

  Cestovne poistenie bez trvaleho pobytu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.