Zavrieť

Porady

dedicstvo

Dobry den prosim vas vedel by mi niekto poradit ako to funguje pri dedicstve ci sa da nieco z dedenia aj vynat alebo nie nakolko mame taky problem ze ocino bral uver na byt v ktorom byva brat s priatelkou uver je zalozeny bytom... ocino ma este aj dalsie pozicky ktore zial nema poistene toho sme si vedomi ze tie zdedime ale potrebovali by sme zistit ci sa da nieco vynat z dedicstva nakolko v rodine sme podedili dlhy a byt sa nema na koho napisat aby ho nezobral exekutor
neviem ci som to dobre a zrozumitelne napisala ale urcite dakujem za kazdu odpoved
ivka70 mono, ked doplnis ako si to vynatie predstavujete (teda co by ste chceli vynat), tak sa bude dat poradit viac
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neda sa vynat jeden byt a jeden dlh.
    Dlhy sa vsak dedia len do vysky majetku, ale zasa nejde rozhodnut, ze tento dlh za tento byt prededite a ine dlhy nie.

    Vy ako dedici sa vsak mozete na dedicskom konani dohodnut na tom, ako si dedicstvo podelíte, cize nemusite vsetci zdedi rovnaky podiel zo vsetkeho (byt, dlh), dedicska dohoda to moze zmenit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.