Zavrieť

Porady

Odhlásia mi vozidlo pri dedení do iného okresu aj bez platnej PZP?

Zdravím Vás, potrebovala by som poradiť vo veci -Zmena držby vozidla nadobudnutého dedením- Odhlásenie vozidla pri dedení do iného okresu.
Vozidlo je momentálne dočasne vyradené, a za mesiac idem riešiť všetky veci okolo neho , od odhlásenia až po prihlásenie.
...ale ako tak čítam potrebné doklady k odhláseniu vozidla, a to, že je potrebné ,,platné potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla" tak neviem ako to mám riešiť kedže poistku sme zrušili , či je ozaj potrebná pri tom odhlásení vozidla ,alebo nie. Kedže majiteľ auta je nebohý , a jediné potvrdenie mám, len to, že poistka je zrušená .
Viem, že PZP musím mať pri prihlasovaní, je teda v tomto prípade nutné mať platnú PZP pri odhlasovaní?
Ďakujem krásne za Vašu pomoc a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Áno, každý majiteľ alebo držiteľ motorového vozidla musí uzatvoriť toto povinné zmluvné poistenie v niektorej z poisťovní predtým ako použije svoje vozidlo na slovenských verejných pozemných komunikáciách. V prípade tuzemských motorových vozidiel je povinný túto povinnosť naplniť „ten, kto je ako držiteľ motorového vozidla zapísaný v dokladoch vozidla alebo ten, kto je v dokladoch vozidla zapísaný ako osoba, na ktorú sa držba motorového vozidla previedla.“ ( zákon č. 381/2001 Zb.)
    miriama.pas ,,Áno, každý majiteľ alebo držiteľ motorového vozidla musí uzatvoriť toto povinné zmluvné poistenie v niektorej z poisťovní predtým ako použije svoje vozidlo na slovenských verejných pozemných komunikáciách. "
    toto mi je všetko jasné, ale vozidlo je bez platnej EK, STK, PZP, takže sním nemôžem ísť na cestu, obhliadku/prihlásenie idem riešiť odťahovou službou, tak keď si to tak vezmem, vozidlo môžem použiť na cestách až v deň prihlásenia, resp. keď prejdem celým tým procesom prihlasovania, taktiež s týmto neobstojím?
    Viem § je §...
    Dúfam, že som Vašu odpoveď pochopila správne
    viktorviktor tak, odťahovka STK, EK /ak ťa nelapnú a riskneš môžeš aj predmetným autom/ a PZP
    http://www.povinne-zmluvne-poistenie.sk/predaj-vozidla/

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Prečo si komplikuješ život
    Bez platnej PZP nemôžeš na verejnú komunikáciu, nieto ešte do iného okresu. Takže zober veľký techničák a pred prihlásením chod na poisťovňu uzavri poistku, presuň auto do iného okresu(tam sprav EK a STK) a prihlás. Po prepise a vydaní nových tabuliek to nahlás v tam kde máš uzavretú PZP.

    Odhlásia mi vozidlo pri dedení do iného okresu aj bez platnej PZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.