Zavrieť

Porady

DP na SK, ak bol 4 mesiace SZCO a od 5 na zmluvu v Rakusku

Ahojte vie niekto poradiť ako urobiť dp na Slovensku keď bol priateľ 4 mesiace SZCO a od 5 na zmluvu v Rakusku? V Rakúsku už podané dp ma ako podať na SKK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Adka2005 Ďakujem a nevadí že už podal v rakusku?
    Tweety nie

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    DP treba podať vlastne v obidvoch štátoch - ale rozdiel je - že ako.
    - Ak je daňovým rezidentom SR - tak podá DP z celosvetových príjmov u nás .. v rakúsku rieši len ich dane. Ale!!! - termín bol 31.3.!
    - ak je daňovým rezidentom AT - tak DP z celosvetových príjmov robí podľa ich predpisov - u nás urobí DP ako nerezident - len z toho príjmu SZČO.
    DOPLNENIE: (po upresnení)
    Treba spraviť DP typ B (ako rezident SK) - je k tomu poučenie, postupuješ podľa toho. Povinnou prílohou bude aj potvrdenie o príjme od AT zamestnávateľa
    Naposledy upravil Katy a R : 10.05.17 at 11:55
    Adka2005 Ma trvaly pobyt v SR -kazdy den do prace dochadza. NA SK v DP odklad do 30.5. a v AT mu robila dane uctovnicka len tu mi to robi problem nevedela som ci podat len za tie 4 mesiace co pracoval na zivnost u nas alebo aj prijem z AT
    Katy a R Tak potom ako rezident SK - z celosvetových príjmov do 30.5. linky máš priložené

    DP na SK, ak bol 4 mesiace SZCO a od 5 na zmluvu v Rakusku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.