Zavrieť

Porady

Vrátenie outdoorovej obuvi do troch dní - vrátia mi peniaze?

Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na vrátenie peňazí pri nákupe špecializovanej obuvi - outdoorová treková obuv vhodná na via ferrata v predajni Intersport. Viem, že zo zákona pri zakúpení tovaru v kamennej predajni nie je nárok na vrátenie peňazí,, len by ma zaujímalo, či nie je nejaká výnimka, nakoľko sa jedná o špecializovanú obuv ktorá sa nedá odskúšať na rovine v predajni, a v predajni nemajú pre skúšanie k dispozícií žiadne schody ani šikmú plošinu. Stačilo, že som prišla domov, prešla sa v topánkach pár krát po schodoch a topánka, ktorá v predajni sedela na nohe začala robiť otlak na päte. Nakoľko sa jedná o topánky v sume 168,99 € tak by ma zaujímalo, či je nejaká nádej na vrátenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba si prestudovat ich interne pravidla, mozno maju nieco definovane nad ramec zakona.
    Skor si myslim, ze by si dohodla vymenu za iny typ topánok ako vratenie penazi.
    Kazdopadne si neuviedla ziadny zakonny dovod, pre ktory by so mala narok vymahat vratenie kupeneho tovaru.

    Poznamka na zaver: pri takých drahych topánkach by som si schody v predajni nasimulovala, aj keby som im poskakovala po vystavenom sportovom naradi
    vizirka Ďakujem za odpoveď, aj som si myslela, že to tak nejak bude. Skákala som tam po takom ich schode, čo si podkladajú pod nohy, aby dočiahli na vyššie vyložený tovar. Nakoľko som si už pred pol rokom kúpila topánky značky Salewa za 200€ a boli to moje prvé skutočne turistické topánky určené aj na skalu... Prišla som na to že mám veľmi citlivú kožu na päte, a topánky mi stále robili otlaky pri stúpaní hore kopcom. Nakoľko tie boli už používané, tak som ich nakoniec predala dosť pod cenu a vyše dvoch týždňov som intenzívne chodila po obchodoch špecializovaný a aj veľkoobchodoch a skúšala iné modely, značky... pred dvomi dňami som si kúpila terajšie Mammuty, omnoho mäkšie ako Salewy a tak som nadšená prišla domov. no už pri teste na schodoch som prišla na to, že sú tiež tvrdé na moju nohu Pri predstave, že by som mala Ďalšie v podstate nepoužité topánky predať pod cenu je mi fakt smutno, preto sa snažím zistiť, či je nejaká možnosť, že by mi vrátili peniaze. Aj keď keby mali vhodnú alternatívu budem vďačná aj za výmenu.

    Cobra99 je offline (nepripojený) Cobra99

    muž Cobra99
    Kúp si oporu päty, ktorá sa lepí do topánok a zabraňuje pohybu päty hore-dole
    image.jpg  
    vizirka Táto vychytávka moje problémy zmiernila, ale nevyriešila. :/ Moje problémy s nohou som vyriešila kúpou topánok s mäkšou podrážkou, čiže som si kúpila trekové topánky značky LA SPORTIVA, žiaľ na skalu to nie je ideál, ale nerobia otlaky.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    otlak na nohe ako dovod na výmenu...hmm.....neviem čo by som asi nosila ja...každý ma inak "vzadu tvarovanú" a inak citlivú kožu....
    ja som si minulý rok kupivala kecky na behanie-chôdzu....bežecký oval v predajni nemali.....aj ked špeci predajna na bežecke veci.....síce iba za 149e....otlaky ako fras velke.....zahojili sa a hotovo...
    možno vyskúšať špeci predajnu povedať problem s otlakmi......možno by mali nejakú radu pre teba pri výbere...alebo nejaký iný grif...henta predajna je multi obchod pre šport veci....
    aj ponožka je doležita...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vizirka Nakoľko mám s týmto dosť problém, a aj predchádzajúce Salewy som sa snažila pol roka rozchodiť, nepomohlo. Spravili otlaky, vyliečili sa a opätovne, vždy, keď som začala šľapať hore kopcom otlaky sa obnovili prípadne vytvorili nanovo. Skúšala som všetko, v predajni som si zakúpila špecializované ponožky, rôzne náplasti compeed... špeciálne obväzy na zamedzenie vzniku otlakov, kobercovú pásku... nič nepomohlo, mám jemnú kožu na päte a boli to tvrdé topánky. Teraz som si po dlhom skúšaní kúpila o dosť mäkšie a vyhovujúce mojím nárokom, šťastná som sa vrátila domov a opäť to isté.
    misoft Nuž fyziogómia tvojej spodnej končatiny nie je teda dôvod na výmenu, reklamáciu. Musíš si uvedomiť fakt, že pokiaľ to nie je vyrobená obuv priamo NA OBJEDNÁVKU podľa tvaru chodidla - sú to normované a typizované tvary obuvi - líšia sa len veľkosti. A na objednávku vyrobená obuv by nestála cca 170€, ale 2x toľko.....
    vizirka No je to mojou nohou, viem. Každopádne sa musím vrátiť k nižším a mäkším radám turistickej obuvi. Viď Salomon, čo som mala predtým na päte mi nevadili, akurát sa do roka zodrala podrážka, to mi tiež výrobca nereklamuje :/
    lujza.j zo salomon...odišli dvaja chlapci a majú zn.Hoka kuk ...možno najdeš niečo
    https://gearjunkie.com/hoka-tor-ultra-boot-review
    a vyhržia dlhšie....
    vizirka Super informácia, o tomto som nevedela, idem to kuknúť, diky
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nádej je vždy, skús pekne poprosiť, možno uspeješ, hoci nemáš žiaden nárok. Záleží na dobrej vôli majiteľa, či vedúceho obchodu.
    Ja keď niečo hľadám, zvyčajne nájdem odpoveď na českých stránkach, debatujú o všetkom. Čítala som len prvú stranu, je ich tam tuším päť. Zaujala ma rada dať si vyrobiť u odborníka špeciálnu vložku na päty. Možno tá debate pomôže aj niekomu inému.
    športová obuv a otlaky na päte
    vizirka Diky, tak ja som to už nakoniec doriešila, v Intersporte mi vrátili bez problémov kupóny v cene topánok, ktoré som už minula, alebo s kamarátmi čo tam šli nakupovať vymenila za hotovosť. Na moju nohu musím kupovať topánky s mäkšou podrážkou - také, ktoré sa pri chôdzi ohýbajú, také mi odtlaky nerobia. síce to nie je to top na skalu, ale aspoň nemám otlaky.
    bettylou tak z tej skaly nespadni, lebo to by sa asi hojilo dlhšie. U mňa topánky, ak len náznak otlaku, už nikdy viac na nohu nedám,

    Vrátenie outdoorovej obuvi do troch dní - vrátia mi peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.