Zavrieť

Porady

UPC prechod na digitalne vysielanie v Bratislave

ahoj, som klient UPC a mame doma analogovu kablovku so zakladnym balikom + jeden setopbox /STB/ Conax s kartou , ktory mam od kamarata a pozerame na nom plnu
ponuku UPC, STB ale nie je HD. Pocul som ze od juna maju analog vypinat . Chcem sa spytat ako to potom bude?
1/Ked mam soma 3xTV mam narok v ramci zakladneho balika na tri STB s kartou
2/ked budem mat zaplateny zakladny balik, bude mi fungovat ten povodny STB s kompletnou ponukou?
3/ked zrusim UPC, bude mi fungovat ten STB od kamarata? Je to robene na kartu, alebo mi uplne odpoja kabel?
4/da sa na STB pozerat jeden propgram a nahravat druhy?
Potrebujem sa rozhodnut ako dalej pokracovat, ci v UPC, alebo satelit na Skylinku.
Dakujem za radu. J
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    UPC nepotvrdilo vypínanie analógu - zase je to asi JPP.
    Pokiaľ máš 3 tv doma, nemáš nárok na tri STB. Ale môžeš si ich priplatiť - budeš teda platiť 3x. Alebo mať 1 STB a na troch televízoroch pozerať rovnaký program. Každý STB je dekódovaný jednou kartou, ktorá je s STB spárovaná.
    Pokiaľ máš zaplatený základný balík, budeš prijímať programy v základnom balíku, ostatné (ktorá v balíku nie sú - budú kódované).
    Ak zrušíš UPC . záleží na tom, či to pôjde na dekódovaciu kartu kamaráta. Ale UPC ak sa zruší odber, teda sa od zmluvy odstúpi - deaktivujú aj káblovú linku - tá je totiž ich majetkom až po koncovú zásuvku. Takže asi potom ťažko budeš sledovať UPC, keď nebudeš mať od nich pripojenie a signál.
    STB - niektoré sú HD a niektoré majú v sebe HDD na nahrávanie - ponuka je na stránke UPC.
    Pokiaľ chceš pozerať jeden program a nahrávať druhý - STB musí byť tzv. dvojtunerový....
    Viacej sa dozvieš u nich.
    Naposledy upravil misoft : 12.05.17 at 17:50
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j mne povedali...že v juni finito...ale je pravda....že ked u nich zdvihne fón 100 roznych ludí...každý bude trepať ine
    misoft Idú na to iným spôsobom - postupne odoberajú programy....z analógu.
    lujza.j vidíšto ano...ale obraz som mala v lepšej kvalite...
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    1. Naklady na analog su pre UPC uplne minimalne, oproti tomu kolko ludi realne este dnes pouziva analog. Analog je skutocne skvely na druhy, treti TV v domacnosti. Predpokladam, ze vacsina to ma nastavene tak, ze aj ked maju digital na "hlavnej telke" v domacnosti, na analog staci par metrov lacneho kablu a je zrazu aj v druhej miestnosti.

    2. Vypynat ho nebudu, len sa o nho nebudu starat. Casom este vypadne par programov. otazka je len ci budu vypadavat aj tie, co budu skutocne chybat, alebo len hluposti typu rusi a pod.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft No minimálne tie najsledovanejšie zostanú - Narkóza, Hnojka, Plusová Hnojka, DamTo, k tomu Česi jedna a dva, dokumentárne, čo idú v SD a nie sú v balíkoch.
    Doteraz bolo cca 40 programov - teraz (nesledujem to) je cca 35-38 programov...
    lujza.j Zabudni...mne po kabliku uz markiza nesla...naskocili tam stanice.co tam neboli...
    misoft Jaj - máš pravdu.... Narkóza nejde - a ani jej "deriváty".... veď píšem, že som dávno to nekontroloval... Odkedy odišli - i na UPC pokiaľ nemáš zaplatený balík - vyskočí "Kódovaný program".....
    lujza.j Duski...to neviem.....lebo kym decko nemalo setbox..to islo...
    misoft Tak som sa pozrel na to znova.... pokiaľ nie je karta - Narkóza na džigitále nejde, s kartou ide, analóg Narkóza ide.... Ja čumím len na digitál (teda niekedy)....
      zbaliť

    UPC prechod na digitalne vysielanie v Bratislave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.