Zavrieť

Porady

Cestovanie po svadbe

Ja viem, že sa to tu už riešilo, ale zaujímalo by ma aké máte skúsenosti s cestovaním na dievčenské meno po svadbe v súčasnosti. Ideme na svad. cestu mimo EÚ v piatok po svadbe, a vraj ak si nezmením OP tak pas je platný, resp. nikto nezistí, že som sa vydala, ak vraj OP nezmením. Máte s tým nejaké skúsenosti? OP si plánujem zmeniť po návrate z dovolenky a pas mám platný ešte 3 roky. Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
Soňa K Odkiaľ majú zistiť. že si sa vydala a zmenila priezvisko, ak predlozis platné doklady na dievčenské meno ? Druhá vec je, či je v zákone lehota na aktualizaciu údajov.
paulaaa Ďakujem za odpoveď, áno to je pravda, že odkiaľ by to zistili, lehota je pri zmene OP do 30 dní. Chcela som hlavne vedieť či sa to dá nejak zistiť v tej danej krajine na letisku, nakoľko v súčasnosti je situácia taká aká je.
Soňa K Akože sa prihlásia do matriky SR ?
paulaaa tak to určite nie, vďaka za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Právna rovina
    Okamihom uzatvorenia manželstva strácajú doklady na pôvodné meno platnosť. A ich ďalšie používanie je protizákonné.

    2. Faktická rovina
    Nikto okrem registra obyvateľov SR sa to nedozvie. Tj. ani pohraničiari v inej krajine. V reáli to nikto nerieši.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    paulaaa Ďakujem, bod 2 som chcela presne počuť. Vďaka
    profesional Základ je nič v zahraničí nespáchať. Vtedy volajú a overujú platnosť dokladov.
    paulaaa To je samozrejmé
    vicktor Vrazda s dokladom alebo bez dokladu ... hmmm co je lepsie.... ci uz v aktivnej alebo pasivnej role...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.