Zavrieť

Porady

Poradi niekto, ako ma vyzerat zmluva medzi cudzimi osobami, ktore si kupuju spolocnu nehnutelnost (byt)?

Sme par, no nie sme manzelia. Kupujeme spolocny byt. Na KPZ su obe osoby s rovnykym spoluvlastnickym podielom.
Dvovod zmluvy:
1. Umrtie jedneho z nas. Vtedy musi jeho polovicu ziskat ten druhy (nie rodina mrtveho)
2. Jeden z nas bude chciet z toho vycuvat (napr. nebude chciet dalej platit), v tom pripade ma tato osoba narok len na nim dovedy vynalozene financie, nie polovicu.

Dakujem a prosim nie o rady typu zoberte sa...
vicktor Rozhodli ste sa kupit byt spolocne, ale uz spekulujete ako sa kto ma poistit proti tomu druhemu, ved "vycuvanie" sa zda byt pravdepodobne.
Alebo sa zoberte, alebo zite na skusku v prenajme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Kedze nebudete manzelia mozete nehnutelnost nadobudnut jedine do podieloveho spoluvlastnictva.

    k bodu 1. Pravdepodobne sa to da vyriesit jedine spisanim "Zavetu" a jedine v pripade ak nemate (nebudete mat) potomkov pretoze potomok je neopomenutelny dedic (musi byt spomenuty v Zavete s podielom podla veku) Zavet sa vsak da kedykolvek zmenit / napisanim noveho zavetu stary strati platnost. Inak zmluvne osetrit co z majetkom v pripade smrti nieje mozne.

    k bodu 2. kedze kazdy bude mat svoj podiel - neviem o zmluve ktora by zaviazala toho druheho v pripade neplatenia (neviem coho) aby mal narok na vyplatenie financii (neviem akych). a nie celeho podielu .

    Pri podielovom vlastnictve vam vznikne predkupne pravo pri predaji tretej osobe, ktore vsak neplati pri prevode blizkej osobe....
    Naposledy upravil dmc : 15.05.17 at 10:07
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarabinky 1. Deti nebudu urcite, takze zavet.
    2. Beriem na byt hypo. Polovicka mi bude splacat polovicu splatky. Keby sa ale raz rozhodla odist, rozisli sme sa (vselico sa v zivote stava rovnako sa mozem chciet rozist aj ja) strana, ktora sa rozhodne nesplacat uver dalej by mala mat narok LEN na financie, ktore dovtedy do toho vlozila.
    ivka70 Kataster nezaujima, kolko je splateneho z uveru. Ak napisete nehnutelnost na oboch, tak ze bude vlastnictvo 1/2 kazzdeho, tak bez ohladu na to, ze ty splacas hypo a ona nie, jej ta polovica patri.
    Jarabinky Chcel som do vzajomnej oblojstrannej zmluvy zakomponovat formulku, ze v pripade ukoncenia splacania uveru vlastnictvo na polovicu majetku zanikne a tejto osobe prinalezi len to co do spolocneho financovania investovala. Navzajom si taketo nieco podpiseme a basta. Sucastou takejto dohody moze byt aj nutnost vymazu odchadzajucej osoby z LV a vysporiadanie preukazatelnych investicii odchadzajucejj osobe. ci?
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Celé sa to dá vyriešiť tak, že v ČR si založíte tvz. Svěřenský fond pro přïpad úmrtí a byt do neho prevediete. V stanovách fondu viete dohodnúť takmer čokoľvek.
    Správcovia fondu budete spoločne. Najdite si protektora.

    Poradi niekto, ako ma vyzerat zmluva medzi cudzimi osobami, ktore si kupuju spolocnu nehnutelnost (byt)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.