Zavrieť

Porady

Čo je to za rastlina / burina?

_20170520_175636.JPG  
_20170520_175755.JPG  
1/1
Vyzerá trochu ako jarná cibuľka.. A je toho plná záhrada.. Kvitne guľatým kvetom ako cesnak..
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
cesnak?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vyzera to ako cesnak. Nenechali ste min.rok nejaky vysemenit?Mne ak sa vysemeni, tak na jar popresadzam do riadku a na jesen pozberam urodu.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

my sme tam nikdy nič nesadili, ani svokra, a to mali chalupu cca 40 rokov.. je to časť kde sa ani nechodí.. preto ma to prekvapilo.. ale rastie to tam už roky..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

cesnak zadarmo a toľké roky
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Že vraj je to cesnak cibuľkonosný, po stonke má malé cibuľky, ktorými sa rozmnožuje. Je aj jedlý, v prípade potreby, ale stonku má tuhú, nie ako obyčajný. My sme ho skúšali jesť, v pohode.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

je to cesnak, ale nie kuchynský ale ozdobný, raz som si ho zasadila a potom to nešlo vyplieniť, veľmi rýchlo sa to rozšíri, mohlo to prísť aj od niekoho iného - vietor dovial semiačko
Naposledy upravil Terezia13 : 20.05.17 at 19:24
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

keď bude kvitnúť, odfotím.. rastie nielen u mňa na lúke, ale všade naokolo..
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

niečo takéto?
P5110160.JPG  
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kvet je guľa, to si pamätám z minulého roka, ale neviem či náhodou farba kvetu nebola biela..
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

cesnak kvet
cesnak kvet
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Terezia13
je to cesnak, ale nie kuchynský ale ozdobný, raz som si ho zasadila a potom to nešlo vyplieniť, veľmi rýchlo sa to rozšíri, mohlo to prísť aj od niekoho iného - vietor dovial semiačko
jasné, že to nie je cesnak kuchynský, ale ani ozdobný a rozmnožuje sa malými cibuľkami, čo tvorí asi v 1/3 rastliny od hlavnej cibuľky, je to skrátka nejaký druh divého cesnaku, však z čoho by potom šľachtili.
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

" Cibuľa zimná, poschodová - cesnak cibuľkonosný

Allium fistulosum var. bulbiferum

Jej rastliny sú pozoruhodné tým, že nevytvárajú kvety, ale len pacibuľky rovnakého zloženia ako podzemné cibule na kvetnej stonke. Pacibuľky sa môžu vytvárať až v štyroch poschodiach tak, že vždy jedna, ojedinele aj dve pacibuľky z nižšieho poschodia prerastú kvetnú stonku a vytvoria tak ďalšie poschodie. Dĺžka stonky môže byť aj 2 m.
Cibuľa poschodová je dvojročná rastlina. Keď sa vyššie poschodia zalomia a pacibuľky, ktoré padnú do pôdy zakorenia získava rastlina trváci charakter. Nie je náročná na stanovište. Výsadba pacibuliek sa uskutočňuje v auguste, hneď po ich zbere. Volí sa spon 15 až 20 x 1 cm. Pacibuľky sa vysádzajú do hĺbky 8 až 10 cm. Do príchodu zimy sa vytvoria konzumné lahôdkové cibuľky, ktoré sa môžu zbierať počas zimy, keď pôda nie je zamrznutá. Takáto cibuľa je veľmi jemná a konzumná je celá aj s listami. Z drobnejších pacibuliek však rastliny do príchodu zimy nedorastú do konzumnej veľkosti. Ponechávajú sa na stanovišti až do jari. Používa sa ako jarná cibuľka na chlieb alebo do polievok.
V zemi odnožené cibule starých trsov sú hrubšej štruktúry a pálivej chuti."

našla som k tomu toto, bude to asi ono len zplanené
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka
my sme tam nikdy nič nesadili, ani svokra, a to mali chalupu cca 40 rokov.. je to časť kde sa ani nechodí.. preto ma to prekvapilo.. ale rastie to tam už roky..
Asi sa to prenieslo vzduchom z okolia. Nam sa pred 2r. zacal velmi po zahrade rozmahat lopuch,nemozme sa ho zbavit,prv som lopuch nevidela roky. Tento rok zas mame plne zahrady skorocelu sirokolisteho. Vypichavala som ho tyzden z travnika a este stale ho je dost...vetrisko priniesol bohvie odkial
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona
Asi sa to prenieslo vzduchom z okolia. Nam sa pred 2r. zacal velmi po zahrade rozmahat lopuch,nemozme sa ho zbavit,prv som lopuch nevidela roky. Tento rok zas mame plne zahrady skorocelu sirokolisteho. Vypichavala som ho tyzden z travnika a este stale ho je dost...vetrisko priniesol bohvie odkial
božeee,čo by som dala za koreň lopúcha a listy skoroceľu....ani nevieš,aký tam máš poklad...
2 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

Skorocelový sirup proti kašlu

https://www.zalesactvo.eu/vyrobte-si...up-proti-kaslu
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

arizona
Žabinka
my sme tam nikdy nič nesadili, ani svokra, a to mali chalupu cca 40 rokov.. je to časť kde sa ani nechodí.. preto ma to prekvapilo.. ale rastie to tam už roky..
Asi sa to prenieslo vzduchom z okolia. Nam sa pred 2r. zacal velmi po zahrade rozmahat lopuch,nemozme sa ho zbavit,prv som lopuch nevidela roky. Tento rok zas mame plne zahrady skorocelu sirokolisteho. Vypichavala som ho tyzden z travnika a este stale ho je dost...vetrisko priniesol bohvie odkial
Trošku si ho nechaj, je dobrý na hnisavé rany, vytiahne hnis, a tiež keď si odrežeš , skoro, kus prsta, ako ja tak ti pomôže zaceliť ranu. Trochu ho zmäkčiť, uviazať a hotovo.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
arizona
Asi sa to prenieslo vzduchom z okolia. Nam sa pred 2r. zacal velmi po zahrade rozmahat lopuch,nemozme sa ho zbavit,prv som lopuch nevidela roky. Tento rok zas mame plne zahrady skorocelu sirokolisteho. Vypichavala som ho tyzden z travnika a este stale ho je dost...vetrisko priniesol bohvie odkial
božeee,čo by som dala za koreň lopúcha a listy skoroceľu....ani nevieš,aký tam máš poklad...
Ale vieeeem kopretinka! Mozes si prist nazbierat,mam toho dost.
Ja moju zahradu veru povazujem za malu bylinkovu lekaren Milovnici uhladenych,golfovych travnickov by asi dostali infarkt,keby ju videli

Co nepriniesol vietor a nezasial do travy,tomu som dopomohla. Mam urobenu velku bylinkovu spiralu,tam mam druhy,co sa nevysievaju bezne "vetrom".

Kazdorocne si robim zasoby cajov a korenin do kuchyne,ale aj rozne liecive masti,olejceky,sirupy. Na sitach nestacim susit,tak som si dokupila aj 9 poschodovu susicku. Uz si aj siroka rodina,ci priatelia zvykli, ked maju nejaky zdr.problem,ze pridu,lebo vedia, ze vzdy mam nieco v zasobe.

Inak,dievcence... korene lopucha sa uz susia a skorocelovy sirupcek sa luhuje na parapete...uz mam nasusene aj praslicky, lipkavec,salviu,korene pupavy.Pupavovy "med" je uz v zasobe tiez


Zabinka, prepac, ze sme ti zvrhli temu
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

arizona
kopretinka
arizona
Asi sa to prenieslo vzduchom z okolia. Nam sa pred 2r. zacal velmi po zahrade rozmahat lopuch,nemozme sa ho zbavit,prv som lopuch nevidela roky. Tento rok zas mame plne zahrady skorocelu sirokolisteho. Vypichavala som ho tyzden z travnika a este stale ho je dost...vetrisko priniesol bohvie odkial
božeee,čo by som dala za koreň lopúcha a listy skoroceľu....ani nevieš,aký tam máš poklad...
Ale vieeeem kopretinka! Mozes si prist nazbierat,mam toho dost.
Ja moju zahradu veru povazujem za malu bylinkovu lekaren Milovnici uhladenych,golfovych travnickov by asi dostali infarkt,keby ju videli

Co nepriniesol vietor a nezasial do travy,tomu som dopomohla. Mam urobenu velku bylinkovu spiralu,tam mam druhy,co sa nevysievaju bezne "vetrom".

Kazdorocne si robim zasoby cajov a korenin do kuchyne,ale aj rozne liecive masti,olejceky,sirupy. Na sitach nestacim susit,tak som si dokupila aj 9 poschodovu susicku. Uz si aj siroka rodina,ci priatelia zvykli, ked maju nejaky zdr.problem,ze pridu,lebo vedia, ze vzdy mam nieco v zasobe.

Inak,dievcence... korene lopucha sa uz susia a skorocelovy sirupcek sa luhuje na parapete...uz mam nasusene aj praslicky, lipkavec,salviu,korene pupavy.Pupavovy "med" je uz v zasobe tiez


Zabinka, prepac, ze sme ti zvrhli temu
ale v pohode..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona,normálne ti závidím
keby sa dalo,hneď som tam
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zabinka,v nedelu sme boli v lese na prechadzke.Spomenula som si na teba,lebo som tam toho cesnaku videla rast dost. Aj som si ho odfotila a porovnala s tvojim obrazkom, je to rovnaka bylinka.
Takze usudzujem, ze sa jedna asi o nejaky divy,ci lesny cesnak.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať