Zavrieť

Porady

Anhydritovy poter svojpomocne

Dobry den

Rad by som poradit najlepsie od niekoho s osobnou skusenostou pri vylievani anhydritoveho poteru svojpomocne.

Potrebujem urobit poter na podlahove kurenie v kuchyni 12m2,kupelna 5m2 a wc 2m2.Jedna sa o 3izbovy byt..Miestnosti su od seba oddelene stenami.Anhydritovy poter preto lebo vyska poteru nad hornou stenou trubky bude cca 3,5 az 4cm.Cementovy poter je z toho dovodu nevhodny.

Svojpomocne preto lebo 18...19m2 je nezaujimave cislo pre firmy ci zivnostnikov respektive sa im to neoplati robit..

Poter by som miesal v miesacke.Otazka znie ak medzi prvou a druhou miesackou bude cca 10min prestavka ovplyvni to nejak kvalitu poteru?
Miesacka je 130l..Aku znacku poteru by ste poradili?Myslim cenovo dostupny a kvalitny..

Tiez by som rad pred vylievanim urobil rozlievaciu skusku poteru no neviem zistit aky ma byt objem nadoby a taktiez aky priemer by mal mat poter po rozliati..Myslim ze to tiez zalezi od znacky poteru..Alebo sa mylim?

Dalej ako si namerat rovinu?Bohuzial nebudem mat k dispozicii pavukov aby som si ju nameral..Co v takom pripade.Namerat si vysky na stenu a riadit sa podla nich?Alebo je aj nejaky iny sposob?

Dakujem vekmi pekne za vase reakcie..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Absolútne nemá význam popisovať popis prác.
    Som zástancom názoru, že ..." je lepšie raz vidieť, ako x-krát písať ".
    Takže tu nájdeš odpovede na svoje otázky.
    https://www.youtube.com/results?sear...nanie+podlahy+

    Čo sa týka ceny...predsa nemôžeš očakávať kvalitu od lacného materiálu.
    Môj názor je..."nie som natoľko bohatý, aby somkupoval lacné veci".
    Tých pár štvorákov kvalitnejšieho poteru nebude až tak náročný.

    Čo sa týka postupov s jednotlivými druhmi, tak každý má svoj postup a aj návod.
    Pozri si nejaké stránky, nájdeš pri každom produkte aj návod na použitie.

    Skúška nie je predsa problém...urob si konštrukciu z dreva (povedzme 1x1 meter , výšky X cm), do ktorej vyleješ poter a uvidíš výsledok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado1233 Dakujem za odpoved.

    Vacsinu tych videi som si uz pozrel..Postup ako na to uz viem len ako je to smiesanim v miesacke na viac krat som nikde nenasiel..

    Co sa tyka ceny mas pravdu...Radsej si za tych par stvorakov priplatit..

    Rozlevovou skuskou som myslel kontrolu hustoty(riedkosti)zmesi pred vyliatim..Je to velmi dolezite dodzat inak moze poter popraskat alebo zmenit svoje vlastnosti..
    buchač vlado1233 (Dnes 21:51)
    Rozlevovou skuskou som myslel kontrolu hustoty(riedkosti)zmesi pred vyliatim..Je to velmi dolezite dodzat inak moze poter popraskat alebo zmenit svoje vlastnosti..
    =================
    Ja viem, čo si tým myslel. Lenže výsledok sa dozvieš až o pár dní. Tiež je trochu rozdiel, či vyleješ jeden štvorák alebo 20.
    -------------------------
    S tým poterom Ti veľmi neporadím, nerobil som s ním a ani sa nejak nechystám.
    Ale ak by k tomu došlo, tak by som si určite našiel nejakého fuškára, ktorý to vie....čert ber love, neriskoval by som svojpomocné dokatovanie podlahy a potom začať všetko odznova.
    vlado1233 Ta rozlevova skuska sa robi hned po pripraveni zmesi respektive pred jej rozliatim..Musis mat pripravenu nadobu alebo napr pvc rurku otvorenu z oboch stran o objeme (ktory sa snazim zistit)ktoru polozis na rovnu a hladku podlahu nalejes do nej poter doplna a dvihnes..Poter sa musi rozliat rovnomerne do kruhu o rozmere napr medzi 24 az 27cm.(tiez to neviem presne).Ak je kruh mensi alebo vacsi zmes nieje pripravena spravne..Nemusis cakat pokial stvrdne...
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak poznáš partiu odborníkov, ale nemajú čas, tak sa s nimi dohodni aby ti poradili ako na to a dovolili sa ísť pozrieť na takú stavbu kde sa budú realizovať. Raz vidieť je viac ako stokrát o tom čítať. Ja som takto robil zateplenie domu a aj podlahovku lenže ja som dal krytie betón
    vlado1233 Dakujem za reakciu..

    To by som rad no problem je ten ze ja rekonstruujem byt na dialku kedze momentalne zijem v zahranici a je velmi tazke si cez telefom niekoho dojednat nie to mat este cas ist pozriet na inu stavbu..

    Zaciatkom juna pridem domov na tyzden a hned zaciatkom to potrebujem zaliat kedze mam uz objednane aj nove okna a nechcem aby mi pri vymene okien stupali po podlahovom kureni a taktiez anhydritovy poter neznasa prievan takze by som bol rad keby sa mi to podarilo zaliat v pondelok max utorok a okna pri prisli vymenit v piatok..

    Obvolal som par majstrov no kazdy uz ma robotu na ten ternim a odbehovat od jednej k druhej nikto nechce..

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja by som to sam nerobil. Na prvy raz to tazko moze dopadnut dobre, navyse bez cerpadla...
    vlado1233 No len kto by prisiel s cerpadlom koli 18 stvorakom?nikto

    Anhydritovy poter svojpomocne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.