Zavrieť

Porady

Môžem pracovať na dohodu ak chcem ist na neplatenu rodičovsku dovolenku?

Ahojte. Potrebujem sa informovať,či môžem pracovať na dohodu a zároveň byt na predlzenej RD. Počas riadnej RD som si privyrabala na dohodu a dohoda mi stale trvá. V práci,kde som pracovala pred nastupom na MD som skoncila k dátumu 20.5.17. Neviem ako postupovať dalej. Ci sa mam ist zahlasit na urad prace alebo ci si mozem vybavit neplatenu RD+mat dohodu. Syncek ide do skolky od septembra. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ti PP skončil - tak nemáš už RD .
    Ak by si mala nárok na dávku v nezamestnanosti - tak by bolo dobre ísť sa zaevidovať na UPSVaR - a poberať dávku.
    Ak aj nepôjdeš - a ide ti o to, aby si neplatila odvody - tak to by bolo možné z dôvodu starostlivosti o dieťa do 6 rokov.
    Ak ale je práca na dohodu - môžeš pracovať ďalej - tak v tom prípade odvody idú z tej dohody.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria129 Tak ak som na dohodu,nemusím chodit ani do SP ani ZP nic oznamovať? Na úrade práce som vypísala papier ze o maleho sa budem ja starať ale este začiatkom mesiaca. Nechcem aby mi vznikol nejaký nedoplatok na ZP ci SP. A keby som chcela poberat davky z uradu mozem pracovat na dohodu? Je potrebne potom priniest aj dohodu?
    veronikasad Ak máš splnenú podmienkun730 dní poistenia v nezamestnanosti a vznikol ti nárok na dávku v nezamestnanosti, treba sa ísť do 7 kal.dni zaevidovať na úrad práce. Podmienkou je že nebudeš poberať rodičovský príspevok. V prípade evidencie na UP môžeš na dohodu odpracovať len 40 kal.dni
    veronikasad Dohodu treba nahlásiť na UP a súčasne sa odhlásiť z dôchodkového poistenia plateného štátom za osoby starajuce sa o dieťa do 6 rokov veku. Keď ti dohoda skončí, treba sa znovu prihlásiť v SP
    Maria129 Z dochodkoveho poi som sa odhlasovala,ked som išla pracovat na dohodu. Zatiaľ mi trva dohoda.Len chcem vediet,ci popri neplatenej RD mozem pracovat aspon ma dohodu
    Katy a R môžeš pracovať ďalej na dohodu ... nie si už na RD! (veď PP ti skončil).
    Nemusíš sa ísť zaevidovať na UPSVaR - veď to nie je povinné! ... ale ja by som to využila, ak je nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Maria129 Ďakujem. Urobila som to tak,že som išla na neplatenu dovolenku. Zahlásila som sa v ZP. Takže môžem byt aj na dohodu aj na nepl.mat.
    veronikasad Ak pracuješ každý pracovný deň v týždni, v ZP si bola zbytočne. Nie si poistencom štátu, zdravotné poistenie platíš z dohody
    Katy a R ak si v ZP ohlásila neplatenú dovolenku - tak možno aj nejaké zbytočné nezrovnalosti môžu byť. veď nemôžeš mať dovolenku, ak si skončila PP! ... jedine ak starostlivosť o dieťa ...
    Maria129 Takto isla som na predlzenu mat.dovolenku
    Maria129 Nepracujem každý dwn,len ked ma zavolajú,ze potrebuju na záskok.
    Katy a R mária - ani materskú dovolenku nemáš - nijakú D nemôžeš mať - lebo nemáš PP. (či si 20.5. neskončila???)
    už v príspevku som ti písala - že z dôvodu starostlivosti o dieťa môže za teba platiť štát odvody! A za tie dni, keď pracuješ odvádza poistné zamestnávateľ- z dohody (aj za teba) - to platí pre ZP
    Maria129 Ano to viem. V ZP mi povedali,ze za obdobie ked budem pravovat odvedie zamestnavatel a ostatok štát.
      zbaliť

    Môžem pracovať na dohodu ak chcem ist na neplatenu rodičovsku dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.