Zavrieť

Porady

Kúpa ojazdeného vozidla a vrátenie po pár dňoch s5 pôvodnemu majitelovi

Dobry den

Ja ako predávajuci.
20.5 Boli na obhliadku traja pričom si auto dôkladne prehliadli na technický stav sa dokopy nič nespýtali a previesť sa mala dotyčná, ktorej auto skapalo asi 5x . (pustenie spojky)... Do auta sadol muž na prvý krat pekne sa rozbehol prešiel sa 8km. Zacali zjednavat cenu. Na kolko odchádzam tak som z danej ceny spustil 100€ na prepis a podobné frašky. Dohodli sme sa na pondelok. Ešte ten večer som šiel k mechanikovi aby mi pozistoval zavady aby som jej to dal na vedomie a či auto naozaj chce. Na diagnostike vyskočila jediná jedna chyba -> Snímač polohy vačkového hriadeľa Signál príliš malý.

21.5 Som pani telefonoval aká je vec. Vysvetlil som čo ta chyba môže spôsobiť taktiež, že kolko to stojí. Pani iba odvrkla, že v pohode aj tak auto berieme. Hovor ukončený

22.5 Som došiel od bodu A do bodu B presne 28,1km po pani s tým že ideme na tu políciu čiže dalších 33km ... Soferoval som Ja. Po odhlaseni som dostal auto mimo mesta na poziadanie uz novej majitelky a prenechal jej vozidlo. No pani ma vodičské opravnenie 1 rok možno aj menej a na tom aute som citil kazdu jednu rýchlost no nechcem nikoho znehodnocovat ale autom nešetrila ani pri zelezničnom priecesti kade ja idem menej než 20 ... ona preletela 60 z nizkoprofilovimi gumami...
Vysadila ma po 15km a dalej šla 18km sama. Požiadal som ju nech mi zatelefonuje či dosla... No došla v pohode len že jej zdochlo na kruhači. Počas tých 13 km jej zdochlo asi 4x ... Takže vytvorte si obraz sami ako to auta sa cíti škoda že nemá ústa a ruky ... Pred zabuchnutím dverí si pani sama žiadala aby som jej napísal tu chybu, ktorá je na aute. Napísal som presne Snímač polohy vačkového hriadela a nech to hlada presne pod tým a tým názvom. Odišla.

23.5 Pani telefonuje, že auto jej zdochlo a nešlo nakopnut nachádza sa v škoda servise a že auto podla mechanikov je v dezolatnom stave, že jak sa dohodneme bo ona potrebuje spolahlive auto a dnes mala ist na skusku no zdochlo jej to a nešlo nakopnuť. Tak som jej povedal svoje, že ako môže byt v dezolatnom stave kedze do 22.5 som na nom chodil niekolko 100km za den pred par mesiacmi do zadu to boli 500km kazdy pondelok a zrazu auto v dezolatnom stave? Dohodli sme sa tak nech mi zavolá čo je s autom vlastne nech sa ich na rozum spyta.

o 10minut na to mechanik telefonuje-> Predstavil sa menom že pracuje v škoda servise a vraví : Auto sme dali na diagnostiku pričom ukázalo JEDINÚ CHYBU a to Snímač polohy vačkového hriadeľa a chybu airbagu + bateriu si tu pani dala včera novú a je totálne vystavená takže čo teraz.
Ja som trochu nervák človek tak som mu to razantne vyhodil z hlavy. Čo čo teraz -> Batériu si pani dávala novú? A k čomu ked v aute mala bateriu 3 roky starú? Airbag nefunguje vo volante? No fungovat ani nebude pokial ho niekto nezapojí normálne ale to nikto neriešilproste zavada na airbagu kedze auto je Octavia Clasic a volant z RS. A ten snímač? A pán mechanik nezamysleli ste sa nad tým, že ta nová batéria je vyštavená pre to, že ked jej to auto zdochlo tak štartovala až kým tu novu baterku nevystavila celú?. Odvrkol -> Aha ...



Moja otázka znie čo v takomto prípade? ...

PS : Ja hlupák som ešte na policii pri podpise tej zmluvy stiahnutej z internetu napísal cenu menšiu než sme boli dohodnutý teda konkrétne o 100€ lebo som ju lutoval ale nečakal som, že mi zatelefonuje ohladom sučiastky na ktoru bola upozornena.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nerob nic! Pani auto vyskusala,bola oboznamena s techn.stavom.Vedela, ze kupuje starsie,pouzivane auto.

    To, co sa stalo s autom po kupe nie je tvoja zalezitost,soferi su rozny,nevies ako s autom zaobchadzala a jazdila, takze jej problem.
    mcunnamed Ďakujem za čas, ktorý si strávil nad čítaním môjho problému a ktorý ti už nevrátim ... Teraz som došiel akurát od pani lebo fakt ju lutujem kedze je bez muza s detmi... Tvrdila že Baterka je chybna tak som zobral od mechanika Merač kde ukazuje v akom stave je baterka a či ju dobija ked je zapnute auto. Všetko svietilo na zeleno aj baterka bola OK kedze ju jej vymenili staru jej nedali a za novu si vypytali 80€ + diagnostika 20€ ... Tak sme sa šli previesť najprv ja s nou v aute kedze potom som šiel za nou na aute prišla domov odparkovala no a že ona nechape že či auto za mnou smutilo... Tak poobede ide ešte k mechanikovi ktory je z rodiny no apeloval som že tam chcem byt lebo aby niekto tvrdil že v aute začne pomaly všetko odchádzať a ten dotyčný pracuje v SKODA servise..

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Bola vykonaná obhliadka? Bola! Bola vykonaná kontrolná jazda? Bola! Bola vykonaná diagnostika vozidla? Bola! Oboznámil si kupujúcu so stavom? Oboznámil! I tak kúpila. Je to jej problém!
    B) Pozri sa do KPZ - ak je tam zmienka, že kupujúci sa oboznámil so stavom a vlastnosťami vozidla, že predávajúci nezatajil žiadne chyby - je to len na nej. V tvoj prospech je jeden fakt: vyjadrenie servisu po kontrole pred a po prevode - rovnaká závada (ak bola aj uvedená v KPZ - ešte lepšie). Ona si kúpila baterku - je to jej baterka, ona si ju vyšťavila. Nech ona cvaká za svoje chyby.
    Ak zavolá ešte raz (a bude sa napr. vyhrážať) - pripomeň jej zmluvu!
    mcunnamed Ako píšete tak to je no ešte nejakú tu "chrbtovú kosť" mám a tak som sa ešte dnes stretol s pani lebo šla k mechanikovi chcel som tam byť. V servise povedali to čom som tvrdil celý čas no ona a jej syn že chybny je alternator, že ten snímač nemá nič spoločné (pritom alternátor bol menený v servise týžden pred predajom). V tomto servise povedali presnu čiastku sučiastky -> konkretne 26€ + vymena 40€ takže dokopy pani to vyjde 66€ (ja som jej spustil z ceny tých 200€) ... Nechala auto v servise a či ju neodveziem s5 tak som sa zobral a odviezol no po ceste bolo ticho v aute tak som nadhodil, že ak bude zajtra chcieť alebo ked jej zavola mechanik tak s nou po to auto skočím. S tým sme sa aj rozlúčili. Auto je stále na mojích značkách takže ešte nebola ho prihlásiť. A s tým autom fakt nešetrí a na zadnom nárazniku je šrám sice nie preliačina ale proste ako keby sa to auto po pri niečom čuchlo... Z jednej strany ju lutujem no z druhej strany by som to auto už nechcel nas5 a ešte ked vidím ako s nim jazdi... Je nejaká šanca že to auto dostanem s5 a budem musieť jej vrátiť peniaze ???

    Kúpa ojazdeného vozidla a vrátenie po pár dňoch s5 pôvodnemu majitelovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.