Zavrieť

Porady

Môže ist na sud miesto mna rodič?

Dobry den

13.6 Odlietam na dlhši čas do zahraničia (pracovat)

Dnes 25.5 mi došiel papier zo sudu o dlhodobej tahanici pričom som bol učastnikom cestnej nehody kde sa zranil ožraty vojak sk pričom som mu podla ožratych svedkov taktiež vojakov prešiel prednou a zadnou napravou po tele.

15.6 Má byť súd.

Moja otázka znie: Môže ísť miesto mňa na súd rodič ktorému som už dal cez matriku plnu moc ? A zastupovat ma tak v mojom mene aby som nedostal tu pokutu 1600€ či kolko tam je písané a pod. problemy? ... Ide o to že neviem ako je to s letenkami no vystihol som dobré ceny, ktoré som kupoval pol roka dozadu a teraz je tam trožka iná cifra...
vicktor Ked ma byt sud, tak nejake vysetrovanie uz prebehlo.
Ake vazne zranenie to bolo - doba liecenia?
Kolko ten vojak nafukal? Pripadne este niekto iny?
Oliwa Tu je toho z každého rožka "trožka"...
Do zahraničia nech idú rodičia a Ty sa postav k situácii ako chlap...
Po ľuďoch /ožratých či neožratých/ sa neprechádza nápravami len tak...
Buď frajer aj teraz, nielen keď jazdíš 120 v obci a 170 mimo obce...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Rodičom daj splnomocnenie na zastupovanie na celé toto konanie - nestačí všeobecné splnomocnenie. Súdu zašli ospravedlnenie s ofotenými letenkami.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    alaya1, afrikánka, Anik, Terezia13, Tweety, Oliwa
    6
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Čo je to za nezmysel spájať splnomocnenie s ospravedlnením? Tak buď sa ospravedlní, alebo niekoho splnomocní.

    Ak ide o civilnú vec, tak ak bude v jeho mene konať splnomocnenec, súdu bude jedno, kde je originálny účastník a v tom prípade osprevedlnenie netreba, lebo.splnomocnenec koná v mene splnomocniteľa a na jeho účet.
    Mária27 nezhadzuj iných, lebo sa zhodíš sám
    profesional To, že sa mi niečo zdá ako nezmysel, nie je zhadzovaním teba ako osoby.. Stačí si nebrať to osobne.
    Mária27 veru zdá, lebo ked chce vypočuť jeho osobne, tú pokutu môže dostať
    profesional Ak che súd vypočuť jeho osobne, tak potom plnomocenstvo nedáva zmysel.
    Mária27 účastník a zástupca sa nevylučujú; účastník je vypočúvaný, zástupca koná
    profesional Ak tam bude sám, nemá dôvod na zastúpenie. Tj. neodporujú su, ale nemajú zmysel.
    Mária27 nebude tam - a ja som nebola na súde jedenkrát
    profesional Ak ho majú vypočuť, bude tam musieť byť a vtedy mu je plnomocenstvo na nič. A ak tam nebude, lebo ho nebude treba vypočuť, tak mu ospravedlnenie netreba..

    Tież trávim na súdoch dosť času. Napr. aj zajtra budem, buduúci týždeň, ak sa nič nepredvídané nestane, tak min. 2x.
    vicktor Dufam ze pracovne, nie ako vinnik / obzalovany.
    Oliwa
    profesional Áno, pracovne. :-)
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pričom som bol učastnikom cestnej nehody kde sa zranil ožraty vojak sk pričom som mu podla ožratych svedkov taktiež vojakov prešiel prednou a zadnou napravou po tele.
    Kde som toto ja len čítal...??? Niečo sa mi marí, že v nejakej téme, ale v Tvojich príspevkoch sa nič podobné nenachádza.

    Mám za to, že je v podstate jedno, či boli ožratí alebo nie.
    Vyhláška niečo vraví o tom prispôsobení jazdy okolnostiam.
    Ale v profile máš jednu otázku, kde konštatuješ, že nemáš problém jazdiť 120kou po dedine a mimo nej aj 170kou.
    http://www.porada.sk/t275317-bliknut...ml#post2797650
    Takže to prejdenie po tele vojaka oboma nápravami mohlo byť v pohode aj zrazenie...a ktož vie, ako to bolo.

    Mne je síce úplne jedno, čo a ako dopadneš, ALE na Tvojom mieste by som sa vyondial na nejaké letenky a ušetrenie nejakých éčiek.
    Tu nejde ani tak o to splnomocnenie, tu Ti ide v podstate o kejhák, takže ja na Tvojom mieste by som šiel na súd vypovedať sám. Nik zo splnomocnených nebol totiž na mieste nehody (alebo aj možno hej), ale TY si sedel za volantom !

    Ono nie je sranda mať v trestnom registri nejaký flajster, trebárs aj len podmienku. Horšie by to bolo vprípade, ak by si si šiel na určitý čas oddýchnuť od práce a živil by Ťa štát.

    Parádny postreh máš napísaný v profile od marjankaj...dobre som sa pobavil.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, lujza.j, misoft, Jarka 1
    Nevhodné (1)
    3
    vicktor Aj na to sa da splnomocnit?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nepochopil som, či je tá ťahanica trestnoprávna, alebo občianskoprávna.
    Dovodzujem, že trestnoprávna, keďže si údajne zranil človeka.

    Ak by šlo o občianskoprávne, môžeš sa dať zastúpiť. Plnomocenstvo musí byť písomné, podpis overený byť nemusí.

    Ak ide o trestnoprávne, tak minimálne v rozsahu prvého vypočutia, tj.. zvyčajne na prvom pojednávaní vo veci, musíš byť prítomný. Zastüpiť sa v plnom rozsahu dať nemôžeš. Síce môžeš splnomocniť advokáta, ale on za teba vypovedať nemôže. Od druhého pojednávania vo veci, ak ťa na prvom vypočujú, môžeš dať písomný súhlas na konanie v neprítomnosti. Ako obžalovaného ťa rodičia zastupovať nesmú.

    Ak by šlo o civilné, tak letenky vieš uplatniť ako súčasť svedočného

    Ak ide o trestné a si obžalovaný, tieto ti po skončení veci preplatia, len ak budeš oslobodenỷ a požiadaš o úhradu nákladov trestného konania.
    Naposledy upravil profesional : 25.05.17 at 18:30

    Môže ist na sud miesto mna rodič?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.