Zavrieť

Porady

Slovenská firma má české IČ DPH

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Dobrý den

Slovenská spoločnosť ide vykonávať prácu v čechách (ťažiť drevo).
Požiadala o pridelenie českého IČ DPH, aby mohla českým odberateľom faktúrovať s daňou.

Možno pre niekoho blbá otázka, ale mne to stále nie jasné:

Komu bude slovenská spoločnosť odvádzať DPH - slovenskému alebo českému DÚ??
A z toho takisto: u koho si bude uplatňovať prípadný odočet?

veľmi pekne dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

slovenská firma ma pridelené české DIČ vystavuje fa pre českého odberateľa, faktúru vystavuje pod DIČ CZ.... ale sídlo má len v SR a vystavuje ju pre český subjekt v českých korunách, akým kurzom túto faktúru zaúčtovať do slovenského účtovníctva????
príklad : firma pAP, s.r.o., sídlo Žilina DIČ: CZ123456 vám fakturuje predaj tovaru 10000 korún českých + 2000 korún českých česká DPH spolu 12000 českých korún vystavená 01.07.2011, dátum dodania 30.06.2011??? prepočítať ju do EUR akým kurzom
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

zuzanna Pozri príspevok
slovenská firma ma pridelené české DIČ vystavuje fa pre českého odberateľa, faktúru vystavuje pod DIČ CZ.... ale sídlo má len v SR a vystavuje ju pre český subjekt v českých korunách, akým kurzom túto faktúru zaúčtovať do slovenského účtovníctva????
príklad : firma pAP, s.r.o., sídlo Žilina DIČ: CZ123456 vám fakturuje predaj tovaru 10000 korún českých + 2000 korún českých česká DPH spolu 12000 českých korún vystavená 01.07.2011, dátum dodania 30.06.2011??? prepočítať ju do EUR akým kurzom
prosím
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Chcela by som poprosiť o radu, firma je registrovaná ako platiteľ DPH na SR aj v PL. Vlastníme stroje, do ktorých sme na SR kupovali spotrebný materiál - hroty (tie sa pri práci znehodnucujú a je potrebné ich vymienať), stroje vykonávajú dlhodobo práce v Poľsku. Na Slovensku si uplatním DPH na vstupe, mám následne ten spotrebný materiál uviesť aj ako dodanie do Poľska a v Poľsku samozdaniť? Alebo uplatním odpočet na základe § 49, ods. 6 a v Poľsku nič neriešim.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať