Zavrieť

Porady

Ako bojovať proti zákerným susedom?

Viete mi poradiť, ako sa môžem brániť proti susedom? odkedy som prerobila byt, samozrejme som počas prerábky vždy všetko na chodbe upratala umyla, oznam o prerabke bol odsúhlasený byt.spoločenstvom, ale po prerabke začali susedia robiť problémy, vždy keď zametú chodbu celú lopatku mám vysypanú pred dverami. už som dala aj oznam na dvere, ako sa môžem brániť? dohovor nepomáha a ak mi majú znepríjemňovať od teraz život, no neni som z toho moc nadšená. A pritom sú to neni žiadni poriadkumilovní susedia, na chodbe jediní majú samý bordel, ani chodbu neumývajú.....dakujem za rady.
kopretinka ako vieš,že to robia akurát títo bordelárski susedia?veď majú bordel na chodbe,....kde vždy zoberú tú plnú lopatku špiny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Kúp si kukátko na dvere zo záznamom a budeš vedieť, kto ti to robí a následne môžeš konfrontovať páchateľa s fotografiou. https://www.spyobchod.sk/bezpecnostn...ere-s-kamerou/
    https://www.spyobchod.sk/digitalne-d...bu-3-5-lcd-ir/
    buchač To je všetko pekné, ALE je to kóšer ?
    Lebo síce v Čechách, ale pointa je zachovaná.
    https://www.novinky.cz/domaci/353015...i-sousedy.html
    sosak Na svojich dverách môžem mať namontované čo chcem, a monitorujem si priestor pred svojimi dverami. Navyše tieto kukátka sú na nerozoznanie od normálnych. Čo je kóšer by ma vôbec nezaujímalo a úvahy sú na nič, ani poslanci sa nevedia dohodnúť.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ignoruj, nereaguj. Keď nebude reakcia, prestane ich to baviť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Dal by som si tu namahu aby som ich "vymakol" priamo pri cine - a nasledne by som dal volno mojej fantazii ....... ...ale samozrejme to som ja.... iny by mozno na to nemal nervy

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Odsleduj, kedy sa to deje a vybav to s nimi.
    Prieky sa neoplatí moc robit. Lebo druhá strana môže vždy vymyslieť niečo horšie. Zalepene zámky na dverách, alebo iné srandovné veci. Kolotoč netreba roztacat...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    dmc ich "vymakol" priamo pri cine - a nasledne by som dal volno mojej fantazii ...
    jslancik
    Prieky sa neoplatí moc robit...
    Dvaja dali rôzne možnosti....a včul si vyber.
    Podľa mňa nie vždy existuje ten zlatý stred, niekedy sa dá a niekedy nie.
    Takéto správanie sa ani len na políciu nedá nahlásiť, okamžite by to so smiechom zmietol poliš zo stola.
    Správca bytov sa tiež nejak veľmi realizovať nebude...a ak aj, tak sused ho môže mať v pohode na háku.
    Na ak by niekto popustil uzdu fantázii, tak situácia by kľudne mohla vygradovať do ublíženia na zdraví.
    Ale ani ustupovanie pred problematickým susedom nie je vcelku prijateľné. Mohlo by sa tiež kľudne stať, že by si sused začal viac dovolovať...
    --------------------
    Lenže nedá sa dať radu, ak nik nevie, o aké osoby sa jedná, ono aj to je niekedy dôležitý aspekt.
    Lebo s debilom (na vzdelaní nezáleží) sa nemá význam ani len baviť...a nie ešte naťahovať.

    Ako bojovať proti zákerným susedom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.