Zavrieť

Porady

Váha vzduchu

Dobrý deň
Mám Nissan Primera 1,8. Doteraz jazdil perfektne až kým po pridaní plynu ho začalo dusiť. Rozsvietila sa oranžová kontróka, že chyba motora. Tak som dal na diagnostiku a ukázalo váha vzduchu. Kúpil som úplne novú váhu vzduchu, podľa vin motora, ktorá nebola lacná, založil som ju a aj vičistil klapku. Teraz jazdý, len problem je vtom, že skáču otáčky motora a nedajú sa nastaviť. Môže biť chybná váha vzduchu, ktorú som kúpil, alebo iný problém? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem za každú radu!
5 komentárov     zbaliť
misoft Nuž "váha vzduchu" - to je nonsens. Skôr by som sa priklonil k senzor/snímač pomeru vzduchu... To za prvé. Za druhé - kolísanie otáčok - pozrieť nastavenie karburátora (ak je to karburátorový) - skontrolovať aj dýzy.
A za tretie - nauč sa slovensky - toľko pravopisných chýb.....
kopretinka od kedy sa vzduch váži?
buchač kopretinka (Dnes 23:12) od kedy sa vzduch váži?
=====================
Váha vzduchu[1][2] je mezi automobilisty rozšířené slangové označení pro snímač množství vzduchu protékajícího do spalovacího motoru se vstřikováním paliva. V motorovém prostoru moderních automobilů tento snímač najdeme obvykle v sacím potrubí za vzduchovým filtrem před škrticí klapkou.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Váha_vzduchu
lujza.j Skus dat zas na dg....vysokotlakove cerpadko,snimac klukovky su ok?
sosak Ako a čím si vyčistil klapku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Namiesto výmeny váhy vzduchu si mohol skúsiť poriadne vyčistiť týmto : http://www.startujeme.sk/product/cis...ly-200ml-1533/
    Tak isto vyčistiť klapku týmto prípravkom. Je dôležité, aby tam nezostali žiadne zbytky po odparení. Nedoporučujem čistiť benzínom ani rozpúšťadlami.
    Použitie: Odpojte elektrický konektor a senzor demontujte. Nastriekajte tenkú vrstvu na znečistené časti ako je tepelný drôt alebo tepelný plech a nechajte vysušiť. Prosím majte na pamäti, že sa nesmiete senzora dotýkať. Pred opätovnou montážou musí byť senzor úplne suchý. Toto čistenie odporúčame vykonávať pri každej výmene vzduchového filtra.
    Kúp si prípravok na čistenie váhy vzduchu. Odpoj konektor a demontuj senzor váhy vzduchu. Prečisti senzor a komplet aj s plechom a nechaj vyschnúť Prečisti klapku a po odparení namontuj naspäť, pričom sa nedotkni čistených častí.
    Naposledy upravil sosak : 28.05.17 at 08:01
    vlado 33 Zabudol si napísať, pri akomkoľvek zásahu do týchto časti, treba odpojiť batériu. Keď odpojiš napájanie škrtiacej klapky, bez odpojenej batérie, riadiacia jednotka sa zblázni.
    sosak Písal som o odpojení konektora váhy vzduchu. Čistiť škrtiacu klapku môže bez odpájania. Sám píše, že škrtiacu klapku čistil. Len nepíše čím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.