Zavrieť

Porady

Obnova dedičského konania

Dobrý deň mám 46r. Ako maloletej mi zomreli obaja rodičia a do 15r. ma vychovávala moja starká, ktorá taktiež umrela a ako poručníci boli otcov brat aj s manželkou. Po starkej som zistila, že mám v dedičstve nejaké pozemky, prešlo už veľa rokov od jej úmrtia cca 31 rokov. Môžem požiadať o obnovu dedičského konania, alebo ako mám postupovať, aby som ako dedička dostala pozemky na svoje meno? V súčastnosti sú pozemky stále na starkú vedené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    MenoPriezvisko
    napíš si Návrh na obnovu dedičského konania, vytlač si z katastra všetky listy vlastníctva (nemusia byť originál z katastra ale je potrebné ich k návrhu pripojiť pretože súd by ťa vyzýval pravdepodobne že nemá dôvod konať keď to nemá čierne na bielom) a podaj žiadosť na súde, kde zaplatíš 6,50 € za kolok aby súd vôbec začal konať, súd následne podľa dátumu úmrtia pridelí spis notárovi, ktorý ťa bude volať na dedičské konanie

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    afrikánka, belint, misoft, Terezia13, Torch, crivit
    6

    Obnova dedičského konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.