Zavrieť

Porady

Vymeriavací základ pri materskej dovolenke

Dobrý deň pán Mihál. Potrebovala by som poradiť pri optimalizácii vymeriavacieho základu pre výpočet MD. Zamestnankyňa pracuje v TPP súvisle už 2 roky (podmienka poistenia 270 dni splnená). Dňa 31. 08. 2017 jej končí pracovná zmluva. Termín ukončenia pracovného pomeru je nemenný. Predpokladaný termín pôrodu je 11.11.2017. Je možné ju zamestnať v inej organizácii od 18.08.2017 (do 31. 08. by bol súbeh zamestnaní). Počítal by sa jej DVZ pre výpočet MD z nového zamestnania? Neviem posúdiť, čo spôsobí súbeh zamestnaní.
Ďakujem za odpoveď. Jana Rehušová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nie som síce JM, ale z príjmu z nového zamestnania by sa jej počítalo materské v prípade, že nemocenské poistenie by trvalo aspoň 90 dní. Dni ukončeného poistenia (iný ukončený PP) sa pripočítavajú k aktuálnemu PP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    toto je podľa mňa celkom dobre zariadené .
    mal by byť nárok z dvoch poistení - z prvého PP - z ochrannej lehoty a z druhého PP - existujúceho v čase nástupu na MD

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Súhlas s katy. Dní ukončeného nem.poistenia (bude ich mať vyše 600 v obd. 2 roky pred pôrodom) má dosť, tj. prirátajú sa aj k dnom nového poistenia. Z jedného nárok v ochrannej letote (presne 30.9.17 md) a v druhom, ak bude trvať v den nástupu na md, tak počas trvania poistenia.
    veronikasad Z akého VZ bude počítane materské z druhého (trvajúceho) poistenia?

    Vymeriavací základ pri materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.