Zavrieť

Porady

Ako vydediť syna,ktorý sa nezaujíma o chorú matku

Dobry deň. Chcem sa spýtať mamička má 4 deti,ja som najmladšia a byvam s mamičkou.. Moji 2 stredny surodenci mi z času na čas prídu pomôcť s mamičkou,či už potrebujem niečo vybaviť alebo zajsť k lekarovi s deťmi alebo hoci čo ine tak keď maju čas a možu tak pridu k mamičke prípadne jej z času na čas pomožu finančne na lieky, no najstarši brat ako aj posledny polrok tak aj predchadzajúce roky v ničom nepomáha, vobec sa nezaujíma,keď bolo treba ísť k lekárovi alebo na pohotovosť zaviesť ju na jeho aute, tak si nikdy nevedel nájsť čas,buď mal vypite alebo si vždy našiel výhovorky prečo neísť a tak to je aj posledný polrok. Nepríde ani maminu postrážiť ani jej nepomôže finančne,stále rozpráva že on má svoju rodinu a na mamičku nemá čas,že on sa nebude starať o ňu pretože ani on ani jeho družka neprebalia mamičku že nemajú na to žalúdok,najhoršie je že mňa sa nikto nepýtal či s mojim syndrómom dráždivého čreva mám na to prebalovať ju alebo či mám na to prebalovať jej 3cm hlboké zapáchajúce dekubity. Najstarší brat sem príde ledva raz za mesiac a pride mi to tak že sa príde pozrieť na mamičku či ešte dýcha,nespýta sa jej ako sa má,či niečo potrebuje, ani nič podobné, príde na 5minút pochváli sa svojou rodinou a odíde preč. preto by som sa chcela spýtať ako je možné vynať najstaršieho brata z mamičkynej polovici domu?Kedže mamička má občas aj psychicke problemy a aj keď povie že nechce aby najstarší brat po nej niečo dedil a ani bratove dospelé deti aj tak si myslím že závat by neprešla. tak prosím ako to urobiť aby sa nám nemusel smiať do očí že dedil bez zásluch.(Po ocinovi sme vlastníkmi domu všetci 4 surodenci a za 14 rokov čo neni ocino medzi nami ani raz nezainvestoval a ani raz neprišiel pomôcť na dom.Niečo o mamičke a mne.O mamičku sa starám a pomáham jej kvoli jej zdravotnému stavu dlhe roky a už 4 rok beriem opaterovateľský. Mamička má dlhe roky zdravotné problémy a kedže s ňou bývam a som najmladšia, tak som vždy svoj život prisposobovala jej zdravotnému stavu,sprevádzanie u lekárov, nákupy a pomoc s obliekaním a hygienou a samozrejme potrebovala 24hodinový dohlad kvoli jej problémom s tlakom .Pred pol rokom mamička prekonala zapal mozgu a po kritickom stave zostala na lôžku s dekubitmi ktoré jej so zapalom mozgu sposobili psychicke problémy a občasne bluznenie. začala sa opušťať a prechadzali sme si a aj si prechádzame roznymi fázami a problémami. Prosím o radu a veľmi ekne ďakujem za skoré odpovede.
Naposledy upravil kopretinka : 03.06.17 at 06:42 Dôvod: názov nekorešpondoval s podstatou otázky
arizona Preboha! To kde prisla k takym dekubitom? Co na to vravi jej lekar? To by si nemala ty ani prevazovat,to patri do ruk lekara...prepac, za prispevok mimo temy
Alexa81 Bola hospitalizovana na infekčnom 21 dni, prepustili ju s 1 a druhým stupňom dekubitou,Na Vianoce ju prepustili domov doužívala atb a do týžňa dostala nemocničnú baktériu clostridia diff., ktorá jej spôsobila vdnatú stolicu, tak sa po týždni opať vrátila na infekčné a s tadial prišla po 10 dňoch s 3 a 4 stupňom dekubitou a s kopou nekrózami pod ktorými bolo kopu hnisu. Cez týždeň jej chodila za mojej pomoci prebalovať dekubity ados ale cez víkend alebo ked si ich mamina prekakala som jej ich prebalovala ja. keďže maminine dekubity menšie som vyliečila a nasledovala si aj na internete aj na chirurgii celý postup ošetrovania tak som nakoniec učila ja prebalovať správne dekubity a sám chirurg povedal že keď viem cez víkend rebaliť dekubity sama tak nepotrebujem pri tom ados sestru. do teraz dostavam aj od sestričiek na chirurgii pochvalu že vidieť že sa o maminu dobre starám lebo dekubity su čím ďalej krajšie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nepostaranie sa v case choroby je dovod na vydedenie v zaveti, ale nie je dovod na nededenie, ak mama taky zavet za svojho zivota nepodpise.
    Ak vsak ma mama psychicke problemy, mohol by brat po jej smrti zavet, ktory ho vydedi, napriek vsetkemu napadnut ako neplatny, prave pre nesposobilost mamy posudit, co podpisala.
    Pri dedeni sa uz ziadny podiel na starostlivosti nezohladnuje.

    Ak je brat vlastnik casti domu, ma povinnost sa podielat na jeho udrzbe vo vyske svojho podielu, na druhej straneale ak dom uzivas len ty s mamou, ma narok na najomne primerane k svojmu podielu.
    Cize je tazke vinit jedneho surodenca, ze neprispieva na dom, ked ho vôbec nepouziva ale zasa neziada od vas peniaze za uzxivanie jeho podielu.

    Je este moznost nededit nic, ak mam za svojho zivota svoj podiel na dome daruje alebo preda. Pri predaji maju spoluvlastníci predkupne pravo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alexa81 No u nás je to tak že ja tu bývam j s maminou ale každy surodenec sem pride,prípadne v minulosti prišiel na pár dní do mesiaca alebo na víkendy alebo aj na týždeň. Mamička je vastníčkou polovici domu a my 4 surodenci spoluvlastnikmi 1/8 z domu. čo sa týka nebytových ale aj bytových priestorou tak tie maju zapratane surodenci hocijakými vecami do teraz som zo 4 izbového domu využivala s maminou, kuchynu, kúpeľňu a jednu izbu ja s mojimi deťmi a mamina sama,priestory ktoré som užívala a aj jednu izbu ktorú som ndávno rekonštruovala pre svojho syna a ktorú na víkendy užíval predtým mladši brat ale aj okolie domu som rekonštruovala len ja. v našom dome nemám žiadne súkromie pretože surodenci maju prava len povinnostiam sa vyhýbajú. Čo sa týka závetu tým že je mamina ležiaca neviem ju dostať k notárovi. je liečená u psychiatra a jej zdravotné problémy a aj problémy so psychikou su niekedy na nevydržanie.. Občas dokáže byť úplne v pohode a občas je ako nepríčetná aj keď nieje zbavená svojrávnosti,bojím sa že by to brat napadol. Aj keď on stále vykrikuje že sa vzdáva dedictva po mamine ale to len vykrikuje a nič nepodklada.
    arizona Notar vie prist k leziacim klientom aj domov, to nie je problem. Ale ak by aj mamina spisala zavet,mohol by ho nejaky surodenec napadnut,nakolko ,ako pises, matka je psych.chora.Takze mohol by oponovat, ze nevie, co podpisala...
    korela Keďže Alexa81 neuviedla matkinu psych. dg, treba aby záležitosť skonzultovala s jej psychiatrom a s právnikom, či by v tomto čase mohla byť dôvodom pre neplatnosť vydedenia. Konať čím skôr, kým psych. zdravie drží. Notára prizvať domov, ako píše arizona.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Alexa - strašne veľa si tu popísala ... ale veľmi ťažko sa dá radiť - lebo to je vždy o vzťahoch v rodine.
    Čiže ideálne by bolo, keby ste sa medzi sebou dohodli (a v tom ti tu ťažko niekto poradí - ty poznáš situáciu v rodine)
    ... môžte sa už teraz - a usporiadať majetky bu´d predajom, alebo darovaním. fakt notár, alebo matrikárka môžu prísť aj domov (to je ten najmenší problém
    - alebo aj priamo pri DK môžte uzavrieť dohodu ... spomínala si, že brat nechce majetok po mamke - tak to sa len dá na papier - a vyriešené
    Ak sa obávaš komplikácií - tak v každom prípade si odkladaj faktúry a bločky, ktoré si investovala do opravy a zhodnotenia domu - možno sa ti zídu.
    držím palce .
    ešte len poznámka - pri vydedení by sa aj tak poriešila len polovica zákonného nároku - takže brat by aj napriek tomu zdedil ďalšiu 1/16 domu
    kopretinka 03.06.17 06:40 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 03.06.17 06:40 priradil do Porady
    kopretinka 03.06.17 06:39 priradil do Porady
    kopretinka 03.06.17 06:39 priradil do Porady
    kopretinka 03.06.17 06:38 odstránil(a) z Porady

    Ako vydediť syna,ktorý sa nezaujíma o chorú matku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.