Zavrieť

Porady

Kedy môžem podpísať kúpnopredajnú zmluvu na byt po dedení?

1.6.2017 bolo ukončené dedičské konanie, notár vydal rozhodnutie a vyznačil aj právoplatnosť. Ja som predávajúci, kupec bude na hypotéku, potrebuje návrh zmluvy predložiť banke. Zápis do katastra ešte neprebehol, takže na LV ešte nie je zapísaný dedič ako vlastník, ale zmluva je už vystavená, že predáva dedič.
Musím čakať na kataster? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Právoplatné rozhodnutie o dedičstve zaručuje, že si sa stal vlastníkom ku dňu úmrtia poručiteľa. Predložte banke so zmluvou aj jeho overenú kópiu.

    Aj keby sa objavil ďalší dedič, vymáhať dedičstvo môže len od teba ako vlastníka. Vlastníctvo ti bude v katastri zapísané záznamom, kataster o tom nerozhoduje, max môže žiadať opravu nejakej chyby.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH skvelé
    vicktor To ti je prd platne, naco sa ponahlas s nejakymi podpismi, pre teba su zaujimave peniaze a tie neurychlis.
    Banka posle peniaze az ked dostane novy LV na kupujuceho.
    ivka70 Nie je pravda, peniaze banka posle ovela skor ako dostane novy list vlastnictva na kupujúceho ....

    Zvycajne je prevod penazi podmienkou na to, aby kupujuci dal zmluvu zavkladovat v katastri ... a potom ma kataster na to 30 dni .....
    IvetaH nejde o peniaze, ide o kupujúceho, lebo sa ponáhľa a aj mne to teraz pasuje, nech to mám z krku. Je to na hypotéku, tak sa nebojím, že by peniaze neprišli.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba sa spytat v banke, co akceptuju, urcite uz dnes mozete podpisat zmluvu o budúcej zmluve, ktora by banke mohla na schvalenie uveru stacit.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ešte by som doplnila ... ak si chceš urýchliť ten zápis (majiteľkou už dávno si) - tak nezabudni čo najskôr zaplatiť aj súdny poplatok, čo ti ešte asi neposlali?
    Z vlastných skúseností - zápisy boli pár dní po zaplatení .

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ty nemusis, ale takeho kupujuceho a banku co akceptuju vzdusny zamok nenajdes.
    IvetaH kupujúceho mám, vyrastali sme spolu. Banka ešte neodpovedala.

    Kedy môžem podpísať kúpnopredajnú zmluvu na byt po dedení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.