Zavrieť

Porady

Je zdedený majetok jedného z manželov súčasťou bezpodielového vlastníctva? Kto dedí po smrti?

Zdedila som po predkoch nehnutelnosť. V prípade mojej smrti by po mne túto nehnutelnosť dedil môj manžel, alebo len naše spoločné dieťa? Manžel má deti aj z bývalého manželstva. Dá sa to ošetriť závetom, alebo ak by som zomrela moje dieťa to zdedí automaticky v plnom rozsahu? Alebo ani závet nepomôže a manžel by tak či tak zdedil polovicu? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Pokial ste notarskou zapisnicou nerozsirili rozsah BSM, tak zdedeny majetok nepatri do BSM ale patri vylucne tomu z manzelov, ktory ho zdedil.
    Zavetom mozete urcit, kto bude po Vas dedit. Kedze manzel nie je neopomenutelny dedic, nemusite mu v zavete nic odkazat a v tom pripade by nededil nic. V zavete mozete napr. urcit, ze vsetok majetok Vam patriaci bude dedit Vase dieta a v tom pripade by vsetko dedilo Vase spolocne dieta. Deti manzela, ktore nie su Vasimi detmi po Vas nededia (po manzelovi ano)-

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dedili by obaja.Mozes spisat zavet,kde zdedenu nehnutelnost odkazes iba dietatu.

    Je zdedený majetok jedného z manželov súčasťou bezpodielového vlastníctva? Kto dedí po smrti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.