Zavrieť

Porady

Kupelňa - sprchový záves

Dobrý deň, prosím, má niekto skúsenosti so sprchovým závesom na rohovu vaňu? - jedná sa mi o oblúkový držiak závesu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Sprchovy zaves nikdy, neda sa to dobre udrzivat. Kupte radsej zastenu.
    Co sa tyka oblukovych drziakov na zavesy ci zaclony, je ich kopa v nábytkárskych obchodoch. Ak chces specificky tvar ,asi by bolo dobre si to dat na mieru poohybat.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ ja naopak tvrdím, že zástenu už nikdy viac - zhodili sme a dali sme záves. Kedysokvek ho dám dole a hodím do pračky. A ke´d sa mi prestane páčiť, tak ho jednoducho vymením. Za pár koún.
    ivka70 Mne vadi ,ze sa na nom zachytava voda a je potom rajom pre plesne, a ked sa perie, tak si ich zanesie clovek aj do pracky ....
    Dáša_ a čo potom uterák? ten neostáva v kúpelni? vždy ho dáš mimo. Ve´d sa usuší ako normálny uterák. To nie sú také obyčajné igelity. Voda stečie dole a zvyšék sa usuší.
    hefi Dáška, mám ten istý názor čo Ty, ja mám na Vani teleskopickú tyč a závesy mením často - tým vlastne mením aj vzhľad kúpeľne. Operiem, vysuším, vždy je to pekné a podľa mňa aj praktické. Ale syn má rohovú vaňu a tiež by chcel záves, len nevieme zohnať ten oblúk.
    Dáša_ my sme si dali vyrobiť z antikorovej tyče. Teda namame oblúk, ale dlhé L. A nie je problém, je to v stene ukotvené a nie je žiaden problém.
    misoft Trochu sprchovej vody zamútim .
    A) Zástena - je síce dobrá vec, ale aj z pohľadu, z akého materiálu. Väčšinou sa robia zo skla, niekedy lexan. Pokiaľ sa to urobí dobre, voda síce zo sprchy nestrieka vonku, ale potom čistenie zásteny - niekedy horor - sklo fľakaté, furt len čistiť. A za ďalšie - na takúto zástenu treba riadne upevnenie (nejaké home made tyčky nestačia), zástená je dosť neskladná (zaberá niekedy priestor) - obmedzenie manévrovania.
    B) Záves - jednoduchá montáž, závesy sa robia buď z PVC, alebo z umelých textílií - polyester. Prvé je vodoodpudivé, druhé síce prijme vodu, ale neprepustí a rýchlo vyschne. A plieseň sa na ne nechytá (väčšinou - ak áno, potom je to humus kúpelňa). Údržba je jednoduchšia - šup do práčky v prípade textílie, opláchnuť v prípade PVC.
    C) Pri sprchovaní často sa priestor "zaparí" - pri zástene však táto para zo sprchovania nemá kade unikať (až po otvorení), v prípade závesu - je voľný prestup pary vrchom (pretože záves sa nedotýka tesne stropu).


    Toť môj pohľad laika so sedliackym rozumom....
      zbaliť

    Kupelňa - sprchový záves

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.