Zavrieť

Porady

Môže si SZČO kúpiť kanc. nábytok ?

SZČO podniká a manažer kvality pracuje z domu. Môže si kúpiť stôl stoličku prípadne nejakú skrinku? Vyčlenil si časť izby na podnikanie?
12 komentárov     zbaliť
veronikasad Čo rozumieš pod tým vyčlenením časti izby?
cungi Nemá žiadnu prenajatú kanceláriu tak si chcel kúpiť aspoň nejaký stol a stoličku aby nepracoval na kuchynskom stole a aby si mal kde uložiť doklady
ivka70 ma vyclenenu cast domu oficialne na podnikanie? so zmenou zdanovania priestorov a pod.?
cungi Nie
ivka70 Tak co chce zariadovat?
cungi Nechce nič zariadovať, len potrebuje na niečom pracovať
ivka70 Tak najskor si musi priestor zoficialnit, plati zan ako za podnikatelsky priestor dane a napr, aj odvoz smeti ... poytom ho moze aj oficialne zariadovat.
cungi Ale veď oficiálne má podnikanie na adrese bydliska. Je to niekde v zákone vyčlenené?
Veď všetko čo potrebuje k podnikaniu je daňový náklad.
veronikasad Ja robím ucto doma, kancelársky nábytok som si zahrnula do daňových výdavkov. Mám poriesenu daň z nehnuteľností, energie nie. Daňovú kontrolu som za 15 rokov podnikania nemala
cungi Ja som sa na to pýtala daňového poradcu a ten mi povedal že môže. Trocha som ale gúglila a dostala som sa k názoru, že iba ak má prenajatú kanceláriu tak zisťujem, či je to niekde oficiálne dané.
veronikasad Píšem z tabletu, neviem prikladať link. Metodické usmernenie je na stránke Finančnej správy.
cungi Ak budeš mať čas mohla by si mi preposlať ten link?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zo str. FS:
    Vo všeobecnosti daňovým výdavkom je výdavok, ktorý slúži na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov, ktorý je preukázateľne vynaložený daňovníkom a zaúčtovaný v účtovníctve alebo zaevidovaný v evidencii podľa § 6 ods. 11 zákona o dani z príjmov. Pri posudzovaní opodstatnenosti konkrétneho výdavku je potrebné prihliadať na charakter podnikania konkrétneho živnostníka.

    Myslíš, žeby si (ne)obhájila opodstatnenosť? Ak nie - nedávaj do výdavkov, ak áno - daj do výdavkov
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cungi Veď z toho vychádzam že to potrebuje k podnikaniu. Jasné, rozhodnúť sa musím sama. Potrebovala som len viacej názorov.
    veronikasad Fungi, trošku mi nesedi názov predmetu podnikania. Neide o závislú činnosť?
    veronikasad Čo je predmetom jeho činnosti?
    cungi Poradenská a konzultačná činnosť v manaž. kvality
      zbaliť

    Koryan je offline (nepripojený) Koryan

    Koryan
    A v prípade, ak to dáš do výdavkov a daňováci ti to vyhodia, tak budeš na tom istom, akoby si to tam ani nedal. Proste to doplatíš a to je všetko. Takže v jednoduchosti s tým môžeš len získať.

    A nedávno sme riešili Poradenstvo pre podnikateľov obdobný scénar, kedy bolo kupované zariadenie do bytových priestorov na účel podnikania a dokázali sme to ustáť.

    Môže si SZČO kúpiť kanc. nábytok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.