Zavrieť

Porady

Nákup z ebay a následne zauctovanie pri platbe PayPal.

Zdravim, môj dnešný problém je ten že:
Potrebujem kúpiť tovar do firmy z ebay kde je najlacnejší od predávajúceho v UK čo je platcom DPH teda má Vat číslo. Ja som tiež platca DPH na Slovensku. Účtovníčka povedala že jej doklad o zaplatení cez pay Pal nestaci že musim mať aj faktúru no viem po rokoch nakupovania cez ebay že faktúru nedostanem a ak tak bude len klasická bez poriadneho vyčíslená dane tak ako to naša legislatíva potrebuje. Tiez mi účtovníčka povedala že faktúra musí obsahovať text o prenose daňovej povinnosti čo na 100% nebude. Takže čo teraz robiť?
Ozaj nestačí účtovníčke doklad o zaplatení cez PayPal?
Je to legislatívne problém že nebude faktúra iba PayPal invoice bez textu daňovej povinnosti?
Ako to potom vysvetlit pred danovakom pri prípadnej kontrole? Ide o nákup za 1000Eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma2 je offline (nepripojený) emma2

    emma2
    Doklad z Paypal Vám nestačí, ten zachytáva len samotnú úhradu za tovar. Na to, aby to bol daňovo uznateľný náklad potrebujete faktúru, alebo podobný doklad.
    Skúste sa s predávajúcim dohodnúť.

    Téma je pekne spracovaná tu:

    https://ludskourecou.sk/2012/09/faq-...tovanie-a-dph/
    https://ludskourecou.sk/2012/09/payp...v-uctovnictve/

    Nákup z ebay a následne zauctovanie pri platbe PayPal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.