Zavrieť

Porady

Trvaly pobyt - moze mat obcan SR 2 trvale pobyty?

zdravim,
poradi niekto, kde najdem nieco o trvalych pobytoch?
som obcanom SR, pracujem v CR, mam tam trvaly pobyt, avsak TP mam aj na uzemi SR.
Vraj mozem mat len 1 trvaly pobyt a ak ho chcem v CR, musim na SK odovzdat obciansky preukaz....

Poradi prosim niekto????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    stankas
    zdravim,
    poradi niekto, kde najdem nieco o trvalych pobytoch?
    som obcanom SR, pracujem v CR, mam tam trvaly pobyt, avsak TP mam aj na uzemi SR.
    Vraj mozem mat len 1 trvaly pobyt a ak ho chcem v CR, musim na SK odovzdat obciansky preukaz....

    Poradi prosim niekto????
    Tak toto sa mi zdá poriadna haluz. OP nie je na to, aby si ním preukazovala trvalý pobyt, ale aby si preukazovala štátne občianstvo. OP vraciaš len vtedy, ak Ťa SR prepustí zo štátneho zväzku a prestaneš byť občanom SR.

    Trvalý pobyt v ČR sa bude riadiť tamojšími zákonmi o trvalom pobyte cudzincov na území ČR. Nie som znalý českých zákonov, skús sa tam poradiť na cudzineckej polícii.

    ALebo si to pozri na tejto stránke:

    http://www.mvcr.cz/rady/cizinci/info.html

    či prečítaj priložený dokument, nakoľko neuvádzaš, z akého titulu budeš žiadať o trvalý pobyt v ČR.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Chobot
    OP vraciaš len vtedy, ak Ťa SR prepustí zo štátneho zväzku a prestaneš byť občanom SR.
    Ja by som povedal že niekto môže byť občanom SR aj bez OP,len so slovenským pasom

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Chobot
    Tak toto sa mi zdá poriadna haluz. OP nie je na to, aby si ním preukazovala trvalý pobyt, ale aby si preukazovala štátne občianstvo. OP vraciaš len vtedy, ak Ťa SR prepustí zo štátneho zväzku a prestaneš byť občanom SR.
    Tak toto asi budem musieť poopraviť. V zákone o občianskych preukazoch § 10 som našiel toto:

    Občiansky preukaz je neplatný, ak

    a) uplynula doba jeho platnosti,
    b)
    .
    .
    f) občan zomrel, bol vyhlásený za mŕtveho, stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky alebo ukončil trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bepo
    Ja by som povedal že niekto môže byť občanom SR aj bez OP,len so slovenským pasom

    Máš pravdu - Zákon o štátnom občianstve v § 9a hovorí:

    (1) Štátne občianstvo Slovenskej republiky sa preukazuje

    a) osvedčením o štátnom občianstve Slovenskej republiky,
    b) občianskym preukazom alebo
    c) cestovným pasom.

    eviks je offline (nepripojený) eviks

    eviks
    Zijem v CR a mam normalne 2 trvale pobyt - jeden v SR, druhy v CR.
    Po vybaveni trvaleho ppbytu v CR som v SR nic nehlasil. Poznam spustu Slovakov co si v CR z nejakeho dovodu vybavili trvaly pobyt, a zaroven si ponechali trvaly pobyt i v SR a v pohode.

    Trvaly pobyt - moze mat obcan SR 2 trvale pobyty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.