Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie

Správca nášho bytového domu mi vymenil merač na teplú vodu, ktorého skutočný stav bol v minulom vyúčtovaní väčší ako jeho skutočný stav v čase výmeny. Rozdiel nie je vo vyúčtovaní zohľadnený a účtuje sa mi celá spotreba nového vodomeru. V jednom z minulých vyúčtovaní som zaplatil za stav, ktorý odhadom určil správca domu, takže mám zaplatené/predplatené za stav, ktorý som nestihol kvôli výmene dosiahnuť. Ďakujem za rady.
ivka70 ty si nespristupnil v minulosti vodomer na odpocet? ci aky je dovod vyssieho stavu ako realnej spotreby?
DisaSTAR Nenahlásil som skutočný stav a ten bol určený odhadom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    1. Správca nevymenil tebe merač na teplú vodu, to zariadenie nie je tvoj majetok, neslúži tebe, ale slúži domu na spoločný účel, rozpočítanie spoločných nákladov na teplú vodu a dodané teplo v nej na jednotlivé byty v dome! V tvojom byte vymenil určené meradlo, ktoré je spoločným zariadením domu a považuje sa za PREVÁDZKU domu. Zo Zákona 182/1993.

    2. V zmluve o výkone správy musíte mať dohodnutý postup, ktorým sa určí nápočet spotreby teplej vody na spoločnom určenom meradle v tvojom byte, ktoré nespľňa zákonom požadované veci, prípadne je nefunkčné. Nespĺňa požiadavky Zákona 142/2000.

    3. Zaplatené/predplatené môžeš mať len zálohové platby za plnenia, služby, teplú vodu. Voči týmto záloham sú ti vyúčtované náklady, ktoré ti správca domu v mene spoluvlastníkov domu napočíta podľa stavov, prípadne dopočítaných stavov, ak spoločné určené meradlo v tvojom byte nevyhovuje požiadavkám zákona, alebo je nefunkčné. Stav spotreby vody, aj teplej na určenom meradle sa nedá predplatiť! Či?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.