Zavrieť

Porady

Pracovná cesta počas skúšobnej doby

Dobrý deň,
prosím o radu.
V apríli som nastúpila do nového zamestnania odkiaľ ma hneď vyslali na zahraničnú služobnú cestu, ktorá stále trvá. Mne za pár dní končí skúšobná doba a rozhodla som sa, že ccem svoj pracovný pomer ukončiť. Mám klasickú zmluvu, nikomu som sa neupísala kvôli služobnej ceste, takže toto by malo byť v poriadku, len by som chcela vedieť akou formou musím doručiť resp oznámiť výpoveď. Stačí odovdzať papier šéfke, alebo to musím doručiť na HR a teda sa modliť, že sa to zo zahraničia stihne doručiť načas? Takýto prípad asi nie je nejak špeciálne ošetrený v zákonníku práce.
a ešte druhá podotázka, čo sa týka nákladov. kupovala som si lístky na MHD, čo funguje asi tak, že prídete k okienku a vypýtate si nejaký počet lístkov k čomu potom dostanete aj bloček so všetkými potrebnými údajmi. Myslela som si, že tento bloček by mal stačiť ale môj zamestnávateľ tvrdí že potrebujem doložiť aj lístky. Je to OK?

ďakujem vopred za odpoveď
Snáď som sa vyjadrila jasne
pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. dorucujes obvyklym sposobom vo firme, ak ti sefka prevzatie skoncenia PP v SD podpise a je na to aj opravnena, moze podpisat a mas dorucene (prever si na HR to, ci jej podpis o prevzati na kopii je dostatocny).
    Mozes podpisane skoncenie PP v SD zoskenovat, poslat na SK a poziadat niekoho, nech ho 2x vytlaci, doruci na HR a da na kopiu podpisat prevzatie.
    To iste moze urobit aj zaslanim postou s dorucenkou, pricom by bolo dobre skratit uloznu dobu tak, aby to do konca mesiaca stihol.

    2. ano, je to tak, podkladom na zuctovanie nakladov je skutocne vyuzitie cestovnych listkov, ktore treba prilozit k vyuctovaniu pracovnej cesty. Blocek o ich nakupe nestaci.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Oznámenie o ukončení pracovného pomeru skúšobnej dobe doručuje zamestnanec zamestnávateľovi písomne. Ak nie je možné osobné doručenie, treba poslat poštou s dorucenkou na adresu zamestnávateľa s krátkou uloženou dobou, aby bola zásielka do ukončenia skúšobnej doby na pošte prevzatá, alebo vrátená späť na adresu odosielateľa

    Neviem koľko dní máš ešte do skončenia skúšobnej doby, vhodnejšie by bolo poslať zrýchlenou poštou oznámenie niekomu na SK, kto to doručí osobne do firmy

    Pracovná cesta počas skúšobnej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.