Zavrieť

Porady

Musí mu správca bytu upozorniť o výmene meračov

Dobry deň, ešte začiatkom roka 2016 v našom vchode došlo k výmene meračov tepla na radiátoroch, keďže som bola mimo SR dozvedela som sa o tom až koncom roka 2016 keď nám prišli urobiť odpočet meraných jednotiek (tá pani ma upozornila, že mám mať nové merače), následne som požiadala správcu bytu, aby mi ich prišli vymeniť načo zareagovali do 2 týždňov, následne mi prišlo vyučtovanie na rok 2016 kde som mala nedoplatok 300€ a dôvod bol, že som nesprístupnila správcovi, aby mi ich mohol vymeniť a tým pádom mi zaúčtovali celú plochu 72m2. Samozrejme zákon určuje, že správca je v práve podľa zákona bla bla bla...lenže vždy keď je nejaká výmena, odpočet stále mi nechajú upozornenie alebo info, že mám dodatočne kontaktovať správcu, aby mi mohli vymeniť merač alebo mám nahlásiť stav nejakého odpočtu lenže v tomto prípade, tak sa tak nestalo...zdá sa mi to účelové a na to, že platím správcovský poplatok mohol ma správca dodatočne vyzvať na výmenu...reklamáciu mi samozrejme neuznali lebo sú v práve...vie mi niekto poradiť ako ďalej postupovať ma význam sa obrátiť na SOI? dakujem
9 komentárov     zbaliť
sito Niekomu vadí aj toto, no nevadí sa, hovadí sa. Nie je hovado, je viac ako hvado. Maže!
sito Plyn odpis, aj keď som nebol doma pri fotení si príde pani fotografka odfotiť, odpísať v pondelok. Nie na konci roka ako správca domu u 10nky. Pod bohom, je! boh o ňom vie?
sito Už nie je to porada, ODRADA, ktorá odrádza!!!
sito Ani sa ti nedivím, že nechápeš, nemôžeš. To čo dávalo zmysel porady bola kedysi verejná diskusia v ktorej si nechali ľudia poradiť, alebo chceli poradiť, niekomu kto chce radu.

Dnes, kde kto si, čo chce vymaže, a admin? Admin za to nemôže, zaujímajú ho iné šarže, marže, ako si kapsu namaže, že?
sito martin vítam ťa na porade. Je tu už od roku, už skoro 15 rokov. Osobne som sa stretol na spoločných stretnutiach s tými prvými, počúval ich dojmy zo začiatkov porady. Možno niečo nájdeš v archíve porady?

Keď som prišel na poradu za bažanta ma tu niektorí mali, ako nového, čo už. A po deviatich rokoch chcú zo mňa niektorí spraviť debila, kde bila porada?

Bol, písal tu odpoveď nejaký sosák, rypák ktorého rada 10sinke nedávala ani nádej v riešení v zadaní témy.. On vymazal svoje príspevky. Téma prestavala mať zmysel, pochopil si. A cenzor, nemusí byť komunista, vymazal všetky moje a príspevky všetkých ostatných poraďákov.. Preto sa ti porada zdá už ako psychiatrické sanatórium.

Hlava? Hlava je zadanie témy.. Päta? Ta už je v riti, vymazaná, aktívnym aktivistom.

Spam? Citácia Zákona 657/2004, § 18, dse. (4) Koncový odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi a fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa § 1 ods. 3 písm. c), sú povinní

a) zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy

1. obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel,14c)

2. obstaranie zapojenie a udržiavanie pomerových rozdeľovačov tepla,14d) ak obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel14c) podľa prvého bodu nie je technicky možné alebo nákladovo efektívne,

3. alternatívny nákladovo efektívny spôsob merania spotreby tepla, ak obstaranie určených meradiel podľa prvého bodu alebo pomerových rozdeľovačov tepla podľa druhého bodu nie je nákladovo efektívne.

b) oznámiť konečnému spotrebiteľovi najmenej 15 dní pred uskutočnením odčítania údajov na určenom meradle spotreby tepla alebo pomerovom rozdeľovači tepla termín odčítania spotreby,

c) využívať na rozpočítavanie množstva dodaného tepla určené meradlá tepla alebo pomerové rozdeľovače tepla na vykurovanie u konečného spotrebiteľa,

d) rozpočítavať množstvo dodaného tepla podľa pravidiel rozpočítavania.

Hlavne to b) je podstatné. 10sinke neoznámili, že menia, neupomenuli ju, že menili a ona neumožnila výmenu, ale na konci roku jej naparil správca pokutu, ktorá je v prospech ostatných spoluvlastníkov domu.

Rypák napísal odpoveď asi v tom pojme, znení, že vlastníčka bytu má sedieť doma na riti a sledovať kedy správca vyvesí nejaký oznam na dverách domu.

Poradil jej?
sito Otázka. Musí mu správca bytu upozorniť o výmene meračov

Odpoveď.

1. Správcom bytu je vlastník bytu, priestoru, obydlia, svojho. Správca domu nespravuje byty v osobnom vlastníctve vlastníkov bytov v dome!!!

2. Vlastník bytu je povinný umožniť vstup do bytu, jeho bytu, aby správca zabezpečil v byte veci, ktoré zo zákona musí zabezpečiť pre chod, prevádzku domu. Ukladá mu to zákon.

"(8) Konečný spotrebiteľ je povinný

a) umožniť plnenie povinností dodávateľa alebo odberateľa, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi, uvedených v odseku 4,

b) umožniť dodávateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla, a odberateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla v čase oznámeného termínu, odčítanie údajov z určeného meradla alebo z pomerových rozdeľovačov tepla,

c) chrániť určené meradlo alebo pomerový rozdeľovač tepla pred neoprávneným zásahom,

d) oznámiť bezodkladne poruchu alebo znehodnotenie určeného meradla alebo pomerového rozdeľovača tepla dodávateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla, a odberateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi."

Hlavne b), prípadne dodatočnej dohody o montáži spoločných meračov tepla v byte, že?
sito Nemusíš si. Je to tu Bermundský trojuholník, havaj, neváhaj, relax si inde daj, Vitaj, a že spolu sedíme.
afrikánka sito, a vieš s kým sedíš?
Poblíž Nitry, tam si dajte spolu po pol litri, oprite si bicykle a nie, že budú z toho monokle...!
sito Ty, titinko, čierne, a vieš, že som v Nitre sede! Ba dokonca tri krát, aj bicykel bol, no nebol opretý, ožgretý, ani monokle sa mi pri tom neušiel. Vždy som sa z Nitry zdravý a šťastn? ( niečo pre gramatika, belina, či dilina? ) vrátil, rad by som sa tam, do Nitry vrátil, si to užil v tej ZOO, vypchatej, kde mi bolo he .... j !!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Keď sa menia merače tak sa aj odpisujú a to je treba vlastníkovi bytu oznámiť 15 dní vopred!

    (4) Koncový odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi a fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa § 1 ods. 3 písm. c), sú povinní

    a) zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy

    1. obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel,14c)
    2. obstaranie zapojenie a udržiavanie pomerových rozdeľovačov tepla,14d) ak obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel14c) podľa prvého bodu nie je technicky možné alebo nákladovo efektívne,
    3. alternatívny nákladovo efektívny spôsob merania spotreby tepla, ak obstaranie určených meradiel podľa prvého bodu alebo pomerových rozdeľovačov tepla podľa druhého bodu nie je nákladovo efektívne.
    b) oznámiť konečnému spotrebiteľovi najmenej 15 dní pred uskutočnením odčítania údajov na určenom meradle spotreby tepla alebo pomerovom rozdeľovači tepla termín odčítania spotreby,
    c) využívať na rozpočítavanie množstva dodaného tepla určené meradlá tepla alebo pomerové rozdeľovače tepla na vykurovanie u konečného spotrebiteľa,
    d) rozpočítavať množstvo dodaného tepla podľa pravidiel rozpočítavania.


    Naposledy upravil sito : 22.06.17 at 10:26

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    afrikánka, 8AA, bellint, beelint, martin402
    Neužitočné (4)
    1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Tento mínuskár má u mňa plus!
    sito Ten prvý, stále plus. Ten druhý, no hovado!
    sito

    youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo


      zbaliť

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    S tym uz teraz asi nic neurobis... Pre buducnost je prave kvoli takymto situaciam vhodne mat niekoho, kto ti pravidelne skontroluje postovu schranku ci oznamy na vyveske... a da ti vediet, ked ty nemozes byt pritomna.

    Samozrejme, nie vzdy sa to da zabezpecit - kedze tej osobe potrebujes zverit aj svoje kluce, aby mohla spristupnit tvoj byt.

    Musí mu správca bytu upozorniť o výmene meračov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.