Zavrieť

Porady

Ako "vytiahnem" svoje peniaze z upworku, ak nemam zivnost a VAT??

Prednedávnom som sa zaregistrovala na upworku a dokončila 2 joby. Hovorila som si, že uvidim ako to pojde a ak by som sa náhodou priblížila k zárobku 500€, založím si živnosť a podobne (ako je to podľa zákona).
Avšak 500€ som ešte nezarpbila ale chcela by som si nejaké zarobené peniaze vytiahnuť (upwork požiadavka, že suma musí byť nad 100e je splnena).
Pýtajú odomňa VAT číslo, čo chápem že je IČ DPH (ale nič také nemam). Viete mi niekto, prosim, poradiť ako fungujete na upworku? Prípadne ako získať VAT?
Môžete aj do správy. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma2 je offline (nepripojený) emma2

    emma2
    Na to, aby si získala VAT (IČ DPH) by si si musela minimálne založiť živnosť a zaregistrovať sa ako zdaniteľná osoba podľa § 4, v § 7 a v § 7a. Pri takom malom a občasonom príjme by som to zatiaľ neriešila.

    Ak by si mala pridelené VAT Upwork by ti vystavil faktúru s prenesením daňovej povinnosti na teba a musela by si ju samozdaniť. Kedže IČ DPH nemáš, upwork vystaví fakúru podľa systému MOSS, teda so slovenskou 20% DPH. Touto DPH nebude zatažený celý tvoj zárobok, iba služby, ktoré poskytuje Upwork.

    Calculating VAT
    VAT will be applied to the Upwork service fee, premium Upwork memberships, and purchases of Connects. This tax will be collected by Upwork and remitted to the respective EU government, unless you provide a valid VAT number. We remit the VAT payment we collect to your government through the Mini One Stop Shop (MOSS) mechanism instituted by the EU.
    https://support.upwork.com/hc/en-us/...Added-Tax-VAT-

    Ak od teba Upwork stále pýta VAT, skús vyplniť tento formulár W-8BEN
    https://support.upwork.com/hc/en-us/...e-Form-W-8BEN-

    Ako "vytiahnem" svoje peniaze z upworku, ak nemam zivnost a VAT??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.