Zavrieť

Porady

Exekúcie zamestnanca

Dobrý deň, mám zamestnanca ktorý má 10 exekúcií ktoré mu zrážam z výplaty. Teraz prišla ďalšia exekúcia. Neviem či existuje predpis ktorý určuje ako postupovať pri takomto počte exekúcii. Môžem napísať exekútorovi že zrážku budem zrážať až po ukončení zrážania doposiaľ zrážaných exekúciách?
willma To mu tých predošlých 10 zrážaš naraz???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tarnoczyova Ďakujem.
    willma stále som nedostala odpoveď na otázku - tých 10 exekúcií strhávaš naraz?
    tarnoczyova Ano
    willma je to protizákonné, exekúcie máš strhávať v poradí v akom prídu, to koľko má zamestnanec čistú mzdu a koľko mu vlastne strhávaš?
    ZuzanaA Kto prosím môže kontrolovať ako sa strhávajú exekúcie?
    ivka70 ten, kto kontroluje spravnost vyplatenej mzdy, IP, v tomto pripade aj prvy exekutor, ak mzdarka rozdeluju to, co ma strhavat na prvu exekuciu, medzi 10 exekucii, tak moze ziadat zamestnavatela o doplatenie toho, co mal strhnut a nestrhol ..... lebo jeho nemusia zaujimat dalsie existujuce exekucie
    ZuzanaA Ďakujem Ivka za odpoveď.
    romy16 Ak však príde v jeden deň naraz aj 10 prednostných exekúcií, tak musí strhávať v pomernej čiastke sumu na každú z nich.
      zbaliť

    Exekúcie zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.