Zavrieť

Porady

Špedícia a kontrolný výkaz DPH

Pozerala som všetky príspevky ohladom špedície a DPH, ale tieto príspevky sú dosť staré. Potrebovala by som poradiť od nejakej účtovníčky, ktorá robí špedíciu. Úctujem v mrp a nie je mi jasné aký kód dať pri prijatých faktúr za prepravu z tretej krajiny. Preprava z tretích krajín by mala byť oslobodená od DHP podľa § 48 ods 8. Mám však faktúru od prepravu, kde je uvedené, že zdanie je prenesené na odberateľa. Potom mám faktúru od slovenskej firmy, ktorá je vystavená bez DPH s odkazom že osoba osoba povinná platiť daň je osoba ktorej je služba dodaná. Viete mi poradiť aký typ DPH uviesť, v akom riadku DP majú byť tieto služby a či idú aj do KV? Ďakuejem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Všetky došlé faktúry za prepravu z tretích krajín po hranicu s EU musia mať kód, ako pre dovážaný tovar. Ktorý im dá nulovú sadzbu a nezahrnie ich ani do priznania DPH, ani do KV.. Lebo DPH aj z tovaru, aj z jeho prepravy do EU sa platí na colnici, po predložení faktúr za tovar a prepravu. K nej je dokladom colná faktúra a ide kvôli odpočtudo riadku 25 priznania. Do KV nejde, lebo je platená colnici.

    Špedícia a kontrolný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.