Zavrieť

Porady

Účtovanie ******* karty v JU neplatca DPH

Dobrý deň, poraďte prosím - ako zaúčtujem u SZČO vedenie JU neplatca DPH takýto účtovný prípad: SZCO tankuje pr. na čerpacej stanici PHM do auta a platí kartou *******. Dobíja si ju cez svoj podnikateľský účet a následne mu z karty ******* prináleží aj nejaký bonus. Výpis z tejto karty mi neodovzdal a myslím si, že to ani neexistuje. neviem, prvý krát mám takýto prípad. Na účtovnom doklade z reg. pokladnice mám len uvedené Value Card.Môžete mi poradiť kto máte s tým skúsenosť ako to celé zaúčtovať či v peňažnom denníku (banka resp. pokladnica?) alebo cez interný doklad? Samozrejme aj to dobitie kreditu na ******* karte. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Fakt ide o nabíjaciu kartu ? Lebo to nabitie by malo odpísať z účtu ako doplnenie pokladne z BÚ, bez ohľadu na deň nákupu. A nákup kartou by bol iba obyčajný pokladničný výdavok. To rozpoznáš podľa úbytku na BÚ z výpisu. Ak ide o nenabíjaciu kartu, tak presný návod máš v § 12, ods. 5 Postupov pre JÚ. To znamená, že doklad Value Card účtuješ dp priebežnej - výdaj, bez poklade aj banky a zároveň do nákupu zásob. Keď sa úhrada odpíše z účtu, tak dáš výdavok - banka a priebežné - príjem. Ak Value a výpis nemajú rovnakú hodnotu, tak rozdiel môže byť buď poplatok služba, alebo bonus - ostatný príjem daňový, ktorý treba dorovnať, aby zostatok výpisu súhlasil so stavom BÚ v JU. . Ak sa ti to bude zdať príliš ťažké, tak zaúčtuj iba v deň výpisu bankový výdavok a nákup zásob, veľkú chybu tým neurobíš.

    Účtovanie ******* karty v JU neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.