Zavrieť

Porady

Povinnosť verejného obstarávania pre neziskovú organizáciu

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať kedy je nezisková organizácia povinná použiť verejné obstarávanie. Neziskovka je neverejným poskytovateľom sociálnych služieb, ktorej ministerstvo financií poskytuje dotáciu na základe zákona o sociálnych službách §78a. Iný príjem nezisková organizácia nemá. Ďakujem za prípadnú pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivahod je offline (nepripojený) ivahod

    Venujem sa verejnému obstarávaniu, pretože ma baví. Rada vám v tejto oblasti poradím. ...viac ivahod
    Dobrý deň, ak nezisková organizácia čerpá verejné zdroje (napr. dotácie, poskytnuté ministerstvom), je povinná dodržiavať zákon o verejnom obstarávaní. O tom, aký postup obstarávania použiť, rozhoduje cena toho, čo chcete obstarať.
    misolga Dobrý deň, mohli by ste dať tip kde môžem tieto informácie získať-napr.konkrétny odkaz na § . Mňa zaujíma obstaranie služieb -OZ má uzatvorené zmluvy na poskytnutie služieb na kalendárny rok, do akej sumy je potrebné verejné obstarávanie( v našom prípade sú to sumy cca 3000-3500 Eur ročne..) Ďakujem
    ivahod § 8 zákona c.345/2015 o verejnom obstaravani definuje, do akej skupny obstaravatelov patrite a tiez financne limity, ktor je potrebne dodrziavat. K tomu odporucam Metodicke usmernenie Uradu pre ver. obst.: https://www.uvo.gov.sk/legislativame...e.html?id=1928

    Povinnosť verejného obstarávania pre neziskovú organizáciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.