Zavrieť

Porady

výpoveď vrámci skúšobnej doby počas zahraničnej pracovnej cesty

ďakujem za predchádzajúce odpovede.
Bohužiaľ mám ďalšiu otázku.
Manažérka môjho oddelenia mi oznámila, že keďže chcem skončiť tak budem musieť hradiť zo svojho všetky poplatky spojené s prebookovaním letenky alebo nejaké storno poplatky za hotel. Mne končí skúšobná doba teraz k 30.6...služobná cesta mi končí 6.7.2017. Nie som si vedomá, že by som podpisovala nejaké special dodatky, ktoré by ma k tomu zaväzovali a ani moja priama nariadená o niečom takom nevie.
Mám štandardnú pracovnú zmluvu a teda som presvedčená, že môžem ukončiť pracovný pomer počas skúšobnej doby a verím tomu že oni by mi mali zabezpečiť cestu domov.
Prosím o nejaké info, či zamestnávateľ má nárok chcieť po mne hradiť náklady spojené s pracovnou cestou, keď vlastne oni ma na tú cestu vyslali a ja chcem skončiť tak ako mi to umožňuje pracovná zmluva.

ďakujem vopred a pekný deň
Mirka
veronikasad Zahraničná pracovná cesta súvisela so zaškolenim na výkon práce dohodnutej v pracovnej zmluve?
lilithious Ano pracovna cesta suvisela so zaskolenim na pracovnu poziciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Počas SD máš právo kedykoľvek skončiť PP. Ak sa zam-ľ rozhodol aj napriek tvojej SD vyslať ťa na PC, musel počítať aj s tým, že môžeš skončiť. Náklady spojené s PC hradí zam-ľ.
    Len upresním, neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prečo by tie náklady mal znášať zamestnávateľ, keď mu to pred začiatkom pracovnej cesty neoznámila?
    lilithious Ahoj Veronika, na zahranicnu pracovnu cestu som nastupila po dvoch tyzdnoch zacatia prac.pomeru teda som tu uz cez dva mesiace. Ako som na zaciatku mohla vediet ze skoncim? Snad na to ta skusobna doba je, aby sme zistili ci nam dana praca vyhovuje napriklad. A myslela som ze zamestnavatel ide do toho s tymto vedomim.
    veronikasad Nie som právnik, no myslím si že na súde by si s týmto tvrdením neobstala. Zamestnávateľ ti nemôže bez tvojho súhlasu tieto zvýšené náklady strhnúť zo mzdy. Môže ti však vystaviť faktúru, ktorú keď neuhradís, budeš znášať dôsledky

    Nepíšeš o akú pracovnú pozíciu sa jedná, zamestnávateľ zvyčajne nečaká so zaskolovanim do ukončenia skúšobnej doby.
    lilithious Je to rozbiehajuca sa firma, klasicke SSCcko a ja som accountant. Cely proces je nestaveny tak ze sa mam zaskolovat do toho 6.7.teda dlhsie ako je skusobna doba. Realne som svoju pracu ani nezacala robit a do septembra ani nebudem.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na ukončenie pracovného pomeru počas skúšobnej doby si mala myslieť pred nástupom na pracovnú cestu. Ak zahraničnú pracovnú cestu predčasné ukončis, zamestnávateľ je oprávnený od teba požadovať stornopoplatky za hotel a poplatky za prebokoovanie letenky.

    výpoveď vrámci skúšobnej doby počas zahraničnej pracovnej cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.