Zavrieť

Porady

Zemiakove placky trochu inac

muž
Ja ich robim takto. Postruham asi 1 kg zemiakov, pridam trochu soli, asi 4 polievkove lyžice muky, rozmiešam a pečiem z oboch stran na platni bez oleja. Po upečení potieram maslom. Je to neskutočne dobre so zakysankou. A este jedna rada pre tých co nemaju platnu. Je možne robit to na plyne v hrubostennom pekaci samozrejme bez oleja. Vyskusal som to a funguje to perfektne
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
vajíčka do placiek, či nie?
Ja dávam. Tiež pridám dve lyžice kyslého mlieka alebo biely jogurt(nesladený). Sú chutnejšie.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Už som sa zapovedala, že hladná nebudem čítať žiadne recepty, ale zas som to nedodržala, tak idem rýchle niečo variť, lebo slinky pracujú.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Skúste do pripraveného cesta na placky (nastrúhané zemiaky, cibuľka, cesnak, soľ,korenie, vajce, strúhanka, petrž.vňať) pridať nadrobnučko pokrájaný kúsok kuracej pečienky. Je to super.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Evanka Pozri príspevok
Už som sa zapovedala, že hladná nebudem čítať žiadne recepty, ale zas som to nedodržala, tak idem rýchle niečo variť, lebo slinky pracujú.
No vidíš, tak šup, šup do varenia a šup, šup do jedenia
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
JarkaL Pozri príspevok
Skúste do pripraveného cesta na placky (nastrúhané zemiaky, cibuľka, cesnak, soľ,korenie, vajce, strúhanka, petrž.vňať) pridať nadrobnučko pokrájaný kúsok kuracej pečienky. Je to super.
Neskoro, už nejdem naspäť, do obchodu, do tej zimy, ani za svet, ale dík, nabudúce. Namiesto pečienky tam dám oškvarky. Podľa tej pesničky: "...bramborové placky se škvarkama, ty máá přece každý rád..."
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Vy ste mi narobili chúťky!!! Na obed sme mali cestoviny, zostalo aj na večeru, tak som sa tešila, že nemusím nič vymýšlať a variť, ale po nahliadnutí do tejto témy som sa rozhodla, že naškrabem zopár zemiačkov
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ja robím zemiakové placky na kontaktnom grile bez oleja, sú výbornom prílohou ku grilovaným špecialitám.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
...a túto tému som vyhrabal z archívu.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

JarkaL Pozri príspevok
Skúste do pripraveného cesta na placky (nastrúhané zemiaky, cibuľka, cesnak, soľ,korenie, vajce, strúhanka, petrž.vňať) pridať nadrobnučko pokrájaný kúsok kuracej pečienky. Je to super.

Ja tiež rada experimentujem a taký nastrúhaný, alebo bambino alebo niva syr alebo bryndza v ceste je supéééér.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
slavica Pozri príspevok
Ja tiež rada experimentujem a taký nastrúhaný, alebo bambino alebo niva syr alebo bryndza v ceste je supéééér.
Keď prídeš pre ten syr skočím.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

erzet Pozri príspevok
Keď prídeš pre ten syr skočím.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

slavica Pozri príspevok
Ja tiež rada experimentujem a taký nastrúhaný, alebo bambino alebo niva syr alebo bryndza v ceste je supéééér.
Aj ja pridávam nivu syr do placiek, ale ja robievam placky z hokaida alebo z patizona. Sú ľahšie ako zo zemiakov, ale každému podľa toho, čo mu chutí.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninové placky
300 g mraženého listového špenátu
2 cibule, lžíci margarínu
bílý pepř
sůl
200 g česnekového taveného sýra
800 g brambor
velkou mrkev
vejce
3 žíce ovesných vloček
4 lžíce oleje
Špenát rozmrazíme. Cibuli pokrájíme na kostičky, osmahneme na margarínu, přidáme špenát a dusíme, dokud se neodpaří tekutina. Osolíme a opepříme, vmícháme sýr a necháme roztavit. Brambory, mrkev oloupeme, nastrouháme najemno, vmícháme vejce, vločky, 1/2 lžičky soli. Z bramborového těsta s mrkví postupně upečeme 8 křupavých placek. Na 4 placky rozprostřeme špenátovou náplň, přikryjeme zbylými plackami a okamžitě podáváme.

Nevyskúšané
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Ja robím takéto placky:
Zemiaky nahrubo nastrúhať cca 0,5 kg, 2 vajíčka rozšľahať a pridať do nich 2-3 hrste strúhaného syra.Na menšiu panvicu rozohriať olej a natrieť súvislú vrstvu zemiakov, pomaly oprážať. Opraženú placku obrátiť, natrieť syrovo-vajcovou zmesou a znovu otočiť ( už len na chvíľu, aby sa stiahlo vajíčko).Hotovú vyklopiť na tanier, posoliť, pokoreniť, posypať majoránkou, prípadne vegetou (bylinkovou soľou). Trochu pracné, ale chuť úžasná. Výborné sú k tomu šampiňóny orestované na cibuľke.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať