Zavrieť

Porady

Zemiakove placky trochu inac

muž
Ja ich robim takto. Postruham asi 1 kg zemiakov, pridam trochu soli, asi 4 polievkove lyžice muky, rozmiešam a pečiem z oboch stran na platni bez oleja. Po upečení potieram maslom. Je to neskutočne dobre so zakysankou. A este jedna rada pre tých co nemaju platnu. Je možne robit to na plyne v hrubostennom pekaci samozrejme bez oleja. Vyskusal som to a funguje to perfektne
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ja zemiakove placky struhám na hrubšie a pridávam aj struhánku. Sú chrumkavejšie. Mnam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
bv_alexandra
ja zemiakove placky struhám na hrubšie a pridávam aj struhánku. Sú chrumkavejšie. Mnam.
Ja dávam aj struhanku a menej múky a aby boli chrumkavejšie dávam aj šálku kyslého mlieka.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ja pridávam aj trošku prášku do pečiva, podľa objemu zemiakov, placky sú také nadýchanejšie a nie sú také ťažké.
Suseda pridáva do placiek surovú postrúhanú cibuľu, ale tie mi veľmi nechutia.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridám môj recept :
Nastrúhané zemiaky, pretlačený cesnak, trošku poloh.múky, trošku strúhanky,
soľ, korenie, čubricu (alebo majorán rozmrvený), mletá rasca. Na suchú teflónovú panvicu ( veľkú) dám kapustný list, taký jemnejší zo stredu hlávky, na to cesto, prikryjem druhým listom. Pečiem na strednej teplote, keď je list pekne opečený otočím na druhú stranu a opakujem postup. Po upečení obtrhám list, ktorý nie je na placke - to čo je prázdne a namočím ju do roztopeného masla a hneď dávam na tanier. K tomu zakysanku, alebo zákvas.
Ale tieto placky s kapustným listom robievam len občas, keď je na jeseň čerstvo odtrhnutá kapusta zo záhrady a ešte hlávka "tečie". Keď sme na chate, tam to pekávame priamo na vydrhnutej a rozpálenej platni sporáka na kúrenie, tzv.transportu.

Inak presne takto isto, ale bez oleja na suchej teflónovej panvici bez kapusty, ale v zime robím placky maličké, medzitým udusím kyslú kapustu na veľa cibuli a medzi dve placky dám udusenú a okorenenú kyslú kapustu, moji chlapi si k tomu ešte naškvaria škvarky z údenej slaniny a polejú, ale mne sa to zdá mastné.
0 0
marikato marikato

marikato je offline (nepripojený) marikato

ondrejvla
Pridám môj recept :
Nastrúhané zemiaky, pretlačený cesnak, trošku poloh.múky, trošku strúhanky,
soľ, korenie, čubricu (alebo majorán rozmrvený), mletá rasca. Na suchú teflónovú panvicu ( veľkú) dám kapustný list, taký jemnejší zo stredu hlávky, na to cesto, prikryjem druhým listom. Pečiem na strednej teplote, keď je list pekne opečený otočím na druhú stranu a opakujem postup. Po upečení obtrhám list, ktorý nie je na placke - to čo je prázdne a namočím ju do roztopeného masla a hneď dávam na tanier. K tomu zakysanku, alebo zákvas.
Ale tieto placky s kapustným listom robievam len občas, keď je na jeseň čerstvo odtrhnutá kapusta zo záhrady a ešte hlávka "tečie". Keď sme na chate, tam to pekávame priamo na vydrhnutej a rozpálenej platni sporáka na kúrenie, tzv.transportu.

Inak presne takto isto, ale bez oleja na suchej teflónovej panvici bez kapusty, ale v zime robím placky maličké, medzitým udusím kyslú kapustu na veľa cibuli a medzi dve placky dám udusenú a okorenenú kyslú kapustu, moji chlapi si k tomu ešte naškvaria škvarky z údenej slaniny a polejú, ale mne sa to zdá mastné.

Ja dávam aj vajíčko, cibuľu, olej - inak sa nám zdaju placky suché, plním kuracou pečenkou na cibuľke. Mama robí aj tzv. BABU -cesto dá piecť na dobre vymastený plech do rúry v tej správnej hrubke. Mňam.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

ja dávam do placiek usmaženú cibulku...su fantastické
0 0
Soninka73 Soninka73

Soninka73 je offline (nepripojený) Soninka73

Je pravda, že kvôli zemiakovej placke by som dokázala aj oči vyškriabať. Môj recept je podobný ako všetky ostatné: postrúham zemiaky/nechám odstáť,aby si pustili šťavu-ktorú potom odlejem a nahradím v rovnakom množstve mliekom/, hladká múka, cesnak, vajíčko, majorán, soľ, korenie. Pečiem na polosuchej panvici. Podávam k tomu horčicu. Suseda dáva do cesta aj olej a potom ich pečie na úplne suchej panvici. Každú placku potom utiera servítkom, aby príp. tuk zostal na tom servítku.
0 0
skpeter skpeter

skpeter je offline (nepripojený) skpeter

moja znama dava do placiek aj trochu tvarohu aby tak nenasiakli olejom ked sa smazia. ten tvaroh je chutovo neutralny.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ja pridavam ovsene vlocky. A niekedy tam postruham aj lisovany suchy chlebik.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
janasv
Ja pridavam ovsene vlocky. A niekedy tam postruham aj lisovany suchy chlebik.
skusili ste zemiakove placky s pomletymi vlockami bez muky? musi tam ist aj vajicko. aspon 3.
ale su skvele.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Ja cez letné obdobie zasa robievam placky z postrúhaných 1/2 zemiakov a 1/2cukety. Nechám odstáť, šťavu potom nahradím mliekom. Pridávam vajíčko, cibuľu, cesnak, soľ, korenie, majorán, rasca a zahusťujem strúhankou. Tieto placky sú jemnejšie ako zo samotných zemiakov. Placky utieram servítkom kôli tuku ale keď som čítala ten spôsob pridania oleja do cesta, rozmýšľam skúsiť aj to.
(Môžu sa aj plniť plnkou z orestovaného kuracieho mäsa na cibuľke - do tej zvyknem pridávať provensálske korenie a lúpané krájané paradajky.)
1 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Keď sme rozvírení, robíme si placky s hríbami,pridanými do cesta.
Deti si ich usmažené potierajú kečupom a strúhaným syrom.
Inak nič nenahradí klasickú placku so šípkovým čajom
0 0
luna21 luna21

luna21 je offline (nepripojený) luna21

Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac
ZEMIAKOVÉ PLACKY PRIAMO NA PANVICU

3 – 4 zemiaky očistiť, osušiť, nastrúhať na veľkých slzičkách, dať na rozohriaty olej piecť. Potom obrátiť a posoliť. Možno obložiť podľa chuti (šunkou, syrom, cesnakom, cibuľou, korením... - dá sa v pohode zjesť aj posolená placka bez všetkého).
Zemiaky nastrúhať tesne pred pečením a soliť až po obrátení na panvici, alebo na tanieri.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
netrhajú sa???
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

rosemary
Keď sme rozvírení, robíme si placky s hríbami,pridanými do cesta.
Deti si ich usmažené potierajú kečupom a strúhaným syrom.
Inak nič nenahradí klasickú placku so šípkovým čajom
Sedím tu zmrznutá pri počítači a nadávam, že hádam nebudem v auguste zapínať kúrenie, ale zase na druhej strane sa zase neviem dočkať, kedy prvý mrazík opáli šípky. Minulý rok som si ich nenazbierala a ľutovala celú zimu, žiaden kupovaný čaj mi ich nenahradí.
0 0
luna21 luna21

luna21 je offline (nepripojený) luna21

Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac
maturantka
netrhajú sa???
Môžeš ich pritlačiť máličko rukou, ale keď ich necháš pripiecť, nie je dôvod, aby sa trhali a sú výborné...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ja robím zem. placky s kyslou kapustou: Placky ako sa písalo vyššie bez oleja - teda zemiaky, hl. múka, vajíčko, soľ - k tomu pridám kyslú kapustu zo súdka pokrájanú na tenšie kúsky. Môžete robiť placky na oleji, alebo na suchej panvici alebo platni.Sú výborné. Vyskúšajte.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Kukučka, myslela som, že šípky treba zberať pred mrazíkmi. Ako ich Ty potom spracúvaš?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
vajíčka do placiek, či nie?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Keď pečiem klasické na panvici s olejom tak dávam vajíčka, ale keď pečiem na suchej panvici bez tuku, alebo na šporáku priamo na platni, tak nedávam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať