Zavrieť

Porady

Fakturácia stavebných prác v zahraničí pre slovenského objednávateľa

Poprosím o radu ohľadne vystavenia faktúry za stavebné práce pre slovenského objednávateľa, práce však boli prevedené v Rakúsku.

Obe slovenské firmy sú platcami DPH, tipujem teda, že faktúra bude bez DPH.
Len neviem, podľa akého paragrafu

§69 písm. j sa týka len tuzemských prác, alebo aj prác prevedených v zahraničí?
Naposledy upravil ivka70 : 10.07.17 at 07:02 Dôvod: tip
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Ak sú stavebné práce prevedené v rakúsku, tak v zmysle § 16 ods. 1 je miesto dodania v Rakúsku. Tj. je potrebné postupovať podľa rakúskych zákonov. A za predpokladu, že nie ste tam ani jeden prihlásený za platiteľa DPH - tak vy ako dodávateľ budete mať povinnosť sa tam prihlásiť a vystaviť Fa pre Slováka s rakúskou daňou. So slovenskou daňou, prípadne prenosom daňovej povinnosti v SR to nemá nič spoločné.
    Ale je jasné, že treba pozrieť rakúsky zákon.

    Už sa niečo podobné riešilo aj tu:
    http://www.porada.sk/t299081-faktura...v-rakusku.html
    kn-alka vďaka za usmernenie

    Fakturácia stavebných prác v zahraničí pre slovenského objednávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.