Zavrieť

Porady

Dodatočné stavebné povolenie

Dobrý deň,

Nie som si istá, či je moja téma na túto stránku vhodná, ale každá rada nad zlato a tak to vyskúšam. V 10/2005 sme kúpili byt a kompletne zrekonštruovali. Rekonštrukciu sme podľa stavebného zákona ohlásili na Mestskom úrade, nepočkali sme však na kladné vyjadrenie k vyhláseniu a rekonštrukciu sme vykonali. Naši milí susedia nás udali a tak dnes máme na krku stavebný úrad a povinnosť podať žiadosť dodatočné stavebné povolenie. Je samozrejmé, že susedia súhlasiť nebudú (sami nás predsa udali) a stavebné povolenie alebo nedostaneme alebo to budeme musieť riešiť súdnou cestou.
Bolo by možné sa tomuto problému vyhnúť predajom bytu? Znášali by sme akékoľvek právne následky aj keby sme už neboli vlastníkmi nehnuteľnosti? Mal by z toho nejaké povinnosti nový majiteľ?
Vopred veľmi pekne ďakujem za akékoľvek rady - a moja rada - nebuďte milí a ústretoví a susedom žiadne úpravy neoznamujte. Nás naša otvorenosť doviedla až k takýmto problémom.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Jana0707 je offline (nepripojený) Jana0707

  Jana0707
  neoznamovať???? Veď keď im padajú poháre z poličky, ani oznamovať im nemusíš..... My sme kúpili prerobený byt. A keď sme sa doň nasťahovali, stále nám vytýkali, že to práve oni (čo sme od nich kúpili byt)porušili statiku domu a neviem, čo ešte.... Prešlo ich to... Bola to skôr závisť, aj keď viem, čo je to prerábka bytu hrôza ... Prerábajú na 2 poschodí a vám sa zdá na 9-tke, že to bucha sused....

  clasik je offline (nepripojený) clasik

  clasik
  dodatocne stavebne povolenie moze stavebny urad nevydat len vtedy, ak ucastnik konania (sused) preukaze, ze dodatocne povolenie je v rozpore s verejnymi zaujmami. Pokial to nepreukazu (co je dost pravdepodobne), takVas to bude stat max. pokutu za zrealizovanie cirnej stavby

  vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

  vieroslava
  A aká doba uplynula od dátumu vášho ohlásenia na stavebný úrad do termínu udania vášho suseda? Lebo stavebný úrad, ak mal námietky, sa mal vyjadriť do 30 dní od prijatia ohlásenia prerábky.

  tonito je offline (nepripojený) tonito

  tonito
  My sme robili rekonstrukciu kupelne ked sme kupili byt a maly sme aj podpisy vsetkych susedov ze nemaju ziadne namietky proti rekonstrukcii.Bolo to v roku 2003.Tohto roku v lete vsak sused vedla nas predal byt a novy sa zacal stazovat (pravdepodobne zavist, osobne som mu asi nesadol).Pred 6 mesiacmi som podal ziadost o dod.pov.Dolozil som vsetko o co ma poziadal stav urad a ani tak to este nemam schvalene.Dotycny sa neustale stazuje a uz ho tam poznaju podla hlasu.Pritom je jednoduche riesenie zmeriat hluk v byte stazovatela ked sa pusti u nas voda.Posunul som len vanu, kde som dodrzal vsetko ako izolacie,projekt, statiku a pod.Nerozumiem preco to stavebny urad takto neriesi.Ja som medzi casom byt predal a tak vsetky veci teraz bude riesit novy majitel.Stary mjitel chce aby som to dal povodneho stavu.To znamena ze podla neho mam niekde pri kontajneroch vziat stare umakartove jadro a osadit ho presne tak ako bolo povodne.je to neskutocny blbec.Ked mate takeho sibnuteho suseda tak vite o com rozravam.
  pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
  Ak je to aktuálne, dajte presný popis prác a pokúsim sa Vám poradiť.

  CIMOM
  pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
  vieroslava Pozri príspevok
  A aká doba uplynula od dátumu vášho ohlásenia na stavebný úrad do termínu udania vášho suseda? Lebo stavebný úrad, ak mal námietky, sa mal vyjadriť do 30 dní od prijatia ohlásenia prerábky.
  Žiadna lehota už neexistuje. - § 57 stavebného zákona

  avuka je offline (nepripojený) avuka

  avuka
  ja by som sa chcela spytat-otec zacal stavat chatu pred 25 rokmi,nestihla sa okozovat a urobit chodniky kvoli financiam a neskor aj chorobe-je na invalidnom dochodku.mal povolenie na chatku 16m2,nakolko sa tam planoval pioniersky tabor,no on postaval murovanu,aj s WC a kuchynkou a verandou 26m2.chceli by sme tuto stavbu obielit (necakat na udanie susedmi-pokazene vztahy).na urade nam dali tlacivo ziadost o zmenu stavby pred dokoncenim a ziadost o kolaudaciu,nakolko nam odporucaju stavbu dokoncit.na to zial nie su korunky a to mnozstvo vybavovaciek...vraj,ak by sme dali len ziadost o zmenu,povazovali by nasu stavbu za aktualne prebiehajucu a dalej sa k tomu nechceli vyjadrit...nevieme preto teraz,ako postupovat...ako stavbu obielit a pritom ju nemusiet dat kolaudovat.pozemok je v osobnom vlastnictve v zahradkarskej oblasti s murovanymi chatami

  Dodatočné stavebné povolenie

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.