Zavrieť

Porady

Výmena batérie v hodinkách.

Dostala som hodinky na vianoce a po chvíli som si všimla že nejdu. Rodičia už vyhodili záručný list. išli sme do zlatníctva a tam nám pani povedala že sa nedajú otvoriť. Je možné že sa nedajú otvoriť?
5 komentárov     zbaliť
vicktor Treba ich dat panovi hodinarovi.
vicktor Ved preto ze ona v zlatnictve nepochodila.
Ale tazisko mojej odpovede je v slove "panovi" - obycajne technickejsi nez damy.
misoft Každé hodinky sa dajú otvoriť... i tie "jednorázové (ale tie len raz). Lenže niektoré sa otvárajú "vylúpnutím" dna (dokáže aj domáci kutil), iné však sa musia kľúčom na to určeným vyskrutkovať (ten spodný kryt).
misoft tronik - ty si fakt **** - čítaj nižšie komentáre - existujú... kedysi ich na trhoviskách predávali Ting-ťang-ťungovia - samozrejme predávali i tie sedemmelódiové (tam sa baterky dali meniť - a div sa svete, jedny mám už 30 rokov a tie potfory ešte stále ukazujú správne čas (asi som kúpil od Vietnamca "nepodarok" ).... A stačí raz za tri roky len baterku vymeniť a dig sem-dig tam digitujú ďalej....
arizona Take jednorazove hodinky som pred mnohymi rokmi mala aj ja. Boli to take farebne,zaliate v pruznom plaste.Baby si kupovali rozne farby a menili podla farby oblecenia .-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    No mala som aj také hodinky-jednorazové :-D :-D boli "zaliate"a nedali sa vôbec rozobrať po vybití batérie sa mali asi zahodiť.....ešte dnes ich mám kdesi odložené...:-)

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Paann, Torch, ŠtefanMedvecky, Sary, troonik, troniik, Kabaka123
    7

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Odporucam ist s hodinkami k inemu,skusenejsiemu hodinarovi.

    Mne sa stalo davnejsie, ze som prisla s hodinkami k hodinarovi na vymenu baterky. Bol to v okrese znamy,akoze skuseny hodinar...
    Tiez povedal, ze sa nedaju otvorit,ze ich mozem akurat zahodit. Skoro ma porazilo, nakolko sa jednalo o dost drahe hodiny, znamej svajciarskej firmy.
    Ujko uz aj naznacoval pohyb ruky,v ktorej drzal hodiny, smerom ku kosu...
    Tak som ho stopla,hodinky som zobrala a sla som k inemu hodinarovi.Ten mi ich bez problemov otvoril a baterku na pockanie vymenil.

    Povedal mi, ze na niektore drahsie a vodeodolne hodinky treba mat nejaky "pristroj",ktorym sa hodiny otvoria a nasledne uzatvoria,aby nestratili vodeodolnost.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak su to jednorazove hodinky, tak ano, je to mozne.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    prasko Ako zistím že sú jednorázové?
    dmc ked sa ich pokusis otvorit - poskodis ich - tak to su jednorazove
    vicktor Na jednej strane jednorazove hodinky sa nedaruju na Vianoce.
    Na druhej strane zarucny list nemavaju hodinky z trhoviska a tie byvaju spravidla jedno-kratko-razove.
    sito A čim si ich otváraš? Otvarákom na konzervy? Tie sa tiež len raz otvárajú ...
    sito Vidíš ho, truľa. Toto tu dal.

    "tronik (Dnes 15:41) Baterie si menim sam. Este som nevidel jednorazove hodinky. mozno jednorazovych babrakov, co ich nevedia otvorit"

    A namiesto odpovede, spraví výmaz, provokatér!
    sito Kávička, kávička, nie trávička, trávička. Otravuješ ty. No, to hore je za témička rozťahuje ľuďom ústa, líčka. A na porade je pohodíčka.
    misoft Šak nech si kecá.... už bol tu pod inými nickmi.... vyletel... a možno poletí zas. A opäť vlezie sem myšacou dierou....
      zbaliť
    24 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Vsetky hodinky a hodiny zo zlata nosim do zlatnictva, nie hokynarovi kamsi do trznice.
    Tweety Nepíše, že sú zlaté.
    bjuty smis a aké máš všetky hodinky zo zlata ?

    slnečné, pieskové a ??
    vicktor Tweetynka, domyslel som sa ze su zlate, ked ich odniesla do zlantictva ako ja robim.
    Bjutynko, prid sa pozriet. Mam ich celkom dost, ani sa mi nepomestia, tak som ich musel rozdelit na mensie zbierky. Neviem odkial si, tak prid kam to mas najblizsie - Zlatovce, Zlatna na Ostrove, Zlate Moravce, Zlate Klasy, Zlate Piesky (BA aj BG), Golden Gate, Golden Bay, Gold Coast, ...
    kn-alka vicktor - ja všetky hodinky nosím do zlatníctva vymeniť batérie, nie len zlaté

    napr. vo Veľkom Mederi hodinára nenájdeš, len v zlatníctve ti vymenia batérie
    bjuty smis prídem, a ukážeš mi zlatú žilu )
    sito Ahaho, už je tu ... šikula
    vicktor a uz je fuc
    sito No čo to je za človeka? Provokatér, je to provokatér, truľo! Odtiaľto zdupká, zmaže, dokur.., čo sa dá. A potom mi vypisuje SS, šesť. Asi má šelesť.
    Žabinka a prečo by sa nemohli nosiť hodinky na výmenu batérie do zlatníctva? v zlatníctve sa predsa bežne hodinky predávajú a menia tam aj batérie.. ak kúpili hodinky v konkrétnom zlatníctve, a tieto prestali ísť, a sú ešte v záruke, tak prvá cesta vedie tam, kde boli kúpené..
    sito Aaaaa, stopa tu po ňom ostala.

    tronik (Dnes 15:41) Baterie si menim sam. Este som nevidel jednorazove hodinky. mozno jednorazovych babrakov, co ich nevedia otvorit
    Žabinka to som čítala, a popisovala som bežný postup po kúpe hodiniek v zlatníctve.. ale nerozumiem stále, prečo sa nenosia hodinky na výmenu batérie do zlatníctva.. u nás to vymieňajú v zlatníctve bez problémov.. ale opakujem, v zlatníctve kde predávajú mimo iného aj hodinky..
    misoft @tronik: zarucny list vyhodili
    -----------------------------------------------
    Ale to NIE JE dôvod na to, aby batérie v hodinkách nevymenili.... akurát si to zaplatia.....
    A pokiaľ to v tom zlatníctve nevedia - tak to nie je zlatníctvo, ale len predajňa výrobkov so žltého kovu (teda na míle vzdialená od zlatníctva), kde sa predávajú "zlaté" retiazky na METRE!
    sito Hmm U nás je hodinárstvo, ale hodinár predáva v ňom aj zlaté šperky. Môže?
    Žabinka dnes už môže každý hocičo..
    vicktor Mozno v Mederi je jeden zlatnik a ma "pridruzenu vyrobu" hodinarstvo alebo naopak, ale to bolo velmi davno co existovala siet obchodov "Klenoty", tam tieto tovary boli spolu. Ale teraz v zlatnictve predavaju sperky a v hodinarstve hodinky, uz nevidam obchody "Miesany tovar".
    A bateriu do hodiniek vymeni aj bezne zrucny stolar, suster, ucitel, taxikar, ...
    lujza.j Na jedny moje treba mini šrobováčik....tan nemam ani ja..tak isto taxikar
    sito ... hocičo, hocičo ... aj tu, aj tam, kam to vedie, kam?
    misoft Lui.... minišrubováčiky dostaneš už kúpiť aj v hyper-super-tupermarketoch.....
    https://www.uni-max.sk/fotocache/ful...21_010_psd.jpg
    Za pár "šupov"....
    vicktor Lujza, tak nech meni tvoj chlap.
    (nestacim sledovat vyvoj, ale to tu frci)
    lujza.j Si kupim srobovacik a vymenim sama ked hodzinky su nieco...do coha sa nesparam...ja vlastne hodzinky nenosim.....iba ked cvicim....na hrudnom pase som si vymenila baterku sama....ale nato je taky "kluc"...
    Žabinka a o koľko starostí mám menej, keď nemám hodinky.. iba mobilové.. ani šroubováčik nepotrebujem..
    lujza.j Ked som cbodila.do roboty tak hodziny museli byt....teraz nacotak iba ked cvičkam...aby mi meralo tep.... a vyratali...kolko kaloris som vybuchala....
    Anika61 Aj u nás v zlatníctve vymieňajú batérie :-) v hodinkách
      zbaliť
    ivka70 13.07.17 09:13 priradil do Porady

    Výmena batérie v hodinkách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.