Zavrieť

Porady

uctovanie za sluzby suvisiace s uzivanim bytu prenajímateľom

Je mozne, aby prenajimatel bytu najomnikovi uctoval za sluzby suvisiace s uzivanim bytu ine sumy, ( v mojom pripade je prenajimatelom za teplo uctovana nizsia suma, nez plati v skutocnosti ) ako su urcene spravcom bytu a su stale platne, teda nezvysene, ani neznizene, ak ano, za akych podmienok?

Ako najomnik, mam zmluvne dohodnute vracanie preplatkov za sluzby suvisiece s uzivanim bytu a za energie.Avsak, problem je v tom, ze prenajimatel mi odmieta preplatok vyplatit v plnej vyske s odovodnenim, ze on spravcovi bytu za kurenie plati vyssie sumy, nez ma zmluvne dohodnute so mnou.§ 686 ZO okrem ineho hovori: Nájomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu
a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku
úhrady za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob
ich výpočtu.Vsetky tieto nalezitosti v zmluve uvedene su, avsak niektore si prenajimatel svojvolne, bez mojho vedomia pred podpisanim zmluvy upravil sam, podla svojho uvazenia.Konkretne za kurenie uviedol nizsiu sumu, ako v skutocnosti plati spravcovi bytu.Je mozne, aby si prenajimatel takto svojvolne upravoval sumy podla vlastneho uvazenia?Podla mojho nazoru § 686 hovori o skutocnych sumach, urcenych spravcom bytu a nie svojvolne upravenych prenajimatelom.V skkutocnosti za teplo v zalohoych platbach plati 20€ a mne "uctuje" len 15€ a to len z toho dovodu, aby si to mohol odpocitat z rocneho vyuctovania.Dokopy ta suma cini zaokruhene 60€Ale to mu nestaci.Okrem toho, si urobil vlastnu tabulku, do ktorej zo skutocneho vyuctovania zamerne vybral len niekolko poloziek, len niekolko kvoli tomu, aby mu na zaklade vypoctov v nej, vysla suma, ktoru uznal za vhodne mi vyplatit, ako preplatok.Celkovy preplatok cinil 467€ a mne vyplatil len 260€.
Naposledy upravil petedea : 16.07.17 at 12:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je to mozne.
    Ty mas v zmluve urcene vysky zaloh fixne, jemu ich spravca prepocita kazdy rok po vyuctovani podla jeho podielu na spotrebe celeho domu.
    Vypocet toho, co ti ma vratit ci ty doplatit je jednoduchy, 12x tvoje zalohy minus skutocna spotreba.
    Rozdiel je tvoj, plusov ci minusovy.
    Ak si chcel vyjednavat, mal si vyjednat vyssie zalohy za energie v zmluve, to by si sle platil viac ako platis.
    Teba vlastne to, kol realne majitel bytu kazdy mesiac plati, nemusi vobec zaujimat a z vyuctovania len spotreba.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petedea Zrejme si nepochopila komentar k otazke.Totiz, prenajimatel vysku sumy za kurenie, v zmluve svojvolne upravil smerom nadol.Skutocne uctovana suma je 20€ a v zmluve uvedena suma, je 15€.Je to urobene zamerne.Tymto totiz argumentoval, ked som sa ho pytal, preco mi nevratil preplatok v plnej vyske.Teda argumentoval tym, ze on plati spravcovi bytu viac, ako mne uctuje v zmluve.Avsak, pri podpise zmluvy platila suma 20€ a plati do dnes.Cize inak povedane, do zmluvy uviedol nepravdivu sumu.Moj nazor je taky, ze moze sumy menit, ale jedine v pripade, ze ich najpr zmeni opravneny a tym je spravca bytu, ale nie sam od seba, na zaklade nicoho.
    sito Správca kašle na teba! Správca má zmluvu s vlastníkom bytu, a to ty nie si, že? Ty máš zmluvu s vlastníkom bytu. Je to medzi vami dvoma.
    petedea Sito, ked sa chces vyjadrovat k mojej otazke, tak by som ocakaval nejake rady a nie hlupe reci, na tie totiz nie som zvedavy.
    sito Žiaľ, to nie sú hlúpe reči, to je pravda. Neznalosť je ...
    misoft @petedea - žiaľ - sito má v tomto absolútnu pravdu.
    Správca komunikuje, účtuje všetko prenajímateľovi ako vlastníkovi bytu. A prenajímateľ komunikuje s tebou, tebe určuje SVOJE ceny - ty sa len držíš toho, čo ON dal do zmluvy.
    A v prípade že bude mať nedoplatky - je to JEHO strata - tebe ich on nemôže zosobniť - papier nepustí. A keby to chcel súdne od teba vymáhať - narazil by práve na ten papier.....
    ivka70 sito ma pravdu, teba zmluva majitela sonspravcom nema co zaujimat
    petedea Ivka, ak nedokazes pochopit pisany text, tak prosim ta nekomentuj moju otazku, na hluposti nechapavych totiz nie som zvedavy.Skus sa presunut k niekomu inemu .
    ivka70 vies co, ak nedokazes pochopit pisany text odpovede ty, nezadavavaj verejne otazky, snazime sa ti nieco vysvetlit a ty namiesto vdaky vsetkych naokolo urazas. Mne mozes byt ukradnuty, ja odpoved nepotrebujem.
    sito --- Vieš čo, ty čo vieš pochopiť písaný text, prečítaj si toto. Ale s porozumením, ak nevieš bobkoch ti poradí, naučí ťa. ---

    "OZ, § 686

    (1) Nájomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku úhrady za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob ich výpočtu. Mala by tiež obsahovať aj opis príslušenstva a opis stavu bytu. Ak sa nájomná zmluva neuzavrela písomne, vyhotoví sa o jej obsahu zápisnica.

    (2) Ak doba nájmu nie je dohodnutá, predpokladá sa, že zmluva o nájme sa uzavrela na dobu neurčitú."

    "Podla mojho nazoru § 686 hovori o skutocnych sumach, urcenych spravcom bytu a nie svojvolne upravenych prenajimatelom."

    --- Ako si prišiel k tomuto tvojmu názor, na základe čoho? Ani medzi riadkami nevidím, neviem prečítať slovíčko SPRÁVCA.

    A čo máš v hlave, nas....? Tí, čo ako - tak tomu rozumejú sa ti to snažia vysvetliť a ty si z nich robíš r..! Keď tomu nerozumieš, nevieš pochopiť zruš nájom a choď bývať na hotel, tam to budeš mať bez problémov, ktoré ťa žeru. Špekulant! ---
    petedea Nie je tam slovicko spravca, nakolko to je asi kazdemu, okrem teba jasne, ze spravca je opravneny obchodovat so sluzbami, ktore poskytuje a urcovat vysku cien a nie majitel bytu.Majitel bytu nema opravnenie urcovat vysku cien sluzieb nezavisle na spravcovi.Jeho povinnostou je v zmluve uvadzat posledne zname ceny urcene spravcom a nie svoje vlastne vymysly.Alebo, ked si taky strasne mudry a tak velmi tomu rozumies, tak mi vysvetli, preco majitel bytu do zmuly zamerne uvedie o 5€ nizsiu sumu mesacnych predavkovych platieb, oproti skutocnosti, konkretne za kurenie, aby tym mohol argumentovat, preco najomnikovi nevyplatil plnu vysku preplatku?Pokial viem, najomna zmluva sa riadi OZ.Kde v OZ, alebo kdekolvek inde ma nieco take oporu?Na zaklade akeho paragrafu, alebo cohokolvek ineho je majitel bytu opravneny svojvolne znizit vysku preddavkovej platby najomnikovi?Ty mi celycas oponujes sito, ale na zaklade nicoho ineho len svojich dojmov, pretoze zatial si neuviedol ani jediny paragraf, alebo cokolvek relevantne na podporu svojich tvrdeni, rovnako, ako majitel bytu ktory mam v prenajme.Ked sa totiz nieco riadi nejakymi pravidlami a paragrafmi, ako napr. najomny vztah a najomna zmluva, tak to predsa majitel bytu musi vediet relevantne vyargumentovat a doloziz na akom zaklade k tomu dospel a nie tarat nezmysly na zaklade ncoho, ktore mu momentalne vyhovuju.
    sito Správca je odvodené od slova SPRÁVA. Vieš, čo je to správa bytového domu? NIE, nevieš, nemôžeš vedieť.

    "Správa bytového domu (zákon č. 182/1993 Z.z. [1]) je obstarávanie služieb a tovaru, ktorými zabezpečuje "spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov" alebo iná osoba (tzv. "správca") pre vlastníkov bytov a nebytových priestorov v bytovom dome:

    a) prevádzku, údržbu, opravy a udržiavanie spoločných častí bytového domu, spoločných zariadení bytového domu, priľahlého pozemku a príslušenstva,
    b) služby spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru,
    c) vedenie účtu bytového domu v banke,
    d) vymáhanie škody, nedoplatkov vo fonde prevádzky, údržby a opráv a iných nedoplatkov,
    e) iné činnosti, ktoré bezprostredne súvisia s užívaním bytového domu ako celku jednotlivými vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v bytovom dome"

    --- Kto môže vykonávať správu bytového domu? ---

    "Správcom môže byť právnická osoba alebo fyzická osoba podnikateľ, ktorá má v predmete podnikania alebo v predmete činnosti správu a údržbu bytového fondu."

    --- NEOBCHODUJE, nemôže! Nič v dome mu nepatrí, nič nie je jeho majetok. Dom je v spoluvlastníctve jeho spoluvlastníkov. Správca len SPRAVUJE, ZABEZPEČUJE prevádzku domu a údržbu, opravy domu. ---

    "Majitel bytu nema opravnenie urcovat vysku cien sluzieb nezavisle na spravcovi."

    --- Tvoj BLUD, nezmysel. No dobre, nech. Nechaj to a chuj na ten hotel. ---
    petedea Vies co sito, ak nemas co robit, len odbavovat sa na Porade, tak sa chod odbavovat niekde inde, ja na tvoje sproste dristy zvedavy nie som.
    sito Čauko!
    petedea Na zaklade coho?Odpoviem ti otazkou.Myslis si ze okrem spravcu bytu a elektrarni, je aj majitel bytu opravneny urcovat ceny sluzieb a energii.Menit ich podla vlastneho uvazenia a v mojom pripade za kurenie zamerne urcit nizsiu sumu, oproti skutocnej, len kvoli tomu, aby si vzniknuty rozdiel mohol odpocitat z rocneho vyuctovania, ktory mi na zaklade zmluvy musi vracat?Nikto normalny do zmluvy zamerne neuvedie v nejakej polozke nizsiu sumu, oproti skutocne platenej, urobi to len niekto, kto chce podvadzat a chces mi povedat, ze too je v poriadku a prenajimatel je na to opravneny?Ved to nema ani hlavu, ani patu a je to jasny zamerny podvod.en aby si zase nemal hlupe reci, ti poviem asi tolko, ze uvedena suma ktoru plati konkretne za kurenie, nebola roky menena, nakolko sa plati ovela viac, nez sa minie, teda rozdiel v mne uctovanou nim platenou, nebola zvysovana roky.Takze ten rozdiel medzi nim platenou sumou a mne uctovanou nie je nic ine, len podvod, na zaklade ktoreho si chcel kvoli vzniknutemu rozdielu sumu ktora vyjde odpocitat z rocneho vyuctovania.
    petedea Aky si ty len strasne mudry .Takze spravca neobchoduje, ahaaaa .Takze spravcovi sa neplatia mesacne preddavky za sluzby spojene s uzivanim bytu a on ti na zaklade toho nevystavi vyuctovanie, ze???To zrejme robi moja stara mama .A ked od niekoho za nieco zoberies peniaze, tak to nie je obchodovanie, ze? .kks, kde ty na to chodis?
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Je! Zasa jeden špekulant.

    Ale, V zmluve by ste mali mať nájom, to sú peniaze za využívanie jeho bytu a jeho nábytku v byte. Náklady za užívanie bytu. Náklady na elektrinu, náklady na plyn.

    Tak by to bolo pre vás prehľadné.

    Nájom 200 €.
    Užívanie bytu 100 €.
    Elektrina 30 €.
    Plyn 5 €.
    Spolu 335 €.

    Nájom sú jeho peniaze.
    Užívanie bytu, tu máš zálohu 1 200 €. Od neho potrebuješ výsku skutočných nákladov za príslušný rok. Rozdiel plus ti musí vrátiť, mínus mu musíš doplatiť ty. Obdobne je to aj u elektriny a plynu. Užívanie bytu sa vyúčtováva k 31.5., ostatné nemusí byt vyúčtované v tom istom termíne.

    V takom prípade nie je tvojou vecou koľko on platí správcovi domu, elektrárňam, plynárom. Podstatné sú skutočné náklady na ročnom vyúčtovaní, faktúre za elektrinu, plyn a tvoje predpísané zálohy. Tak ťa nemôže ogabať. Ale ako vidíš snaží sa ťa ogabať.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petedea Ale ano, sito, je to mojou vecou.precitaj si znenie § 686.Prenajimatel je povinny v zmluve uvadzat pravdive sumy, o ktorych ten § hovori.A ja neviem, ci je take tazke pochopit komentar k mojej otazke.Ide totiz o to, ze prenajimatel zamerne pred podpisom zmluvy bezdovodne znizil skutocne platenu vysku sumy za kurenie z 20 na 15€, aby to mohol uviest ako dovod, pre ktory mi nevratil preplatok v plnej vyske.Suma 20€ za kurenie platila pred podpisom zmluvy a plati do dnes.Uz si to pochopil?A okrem toho, ak by si to nahodou nevedel, tak v zmluve nemaju miesto nepravdive udaje a ak take v zmluve uvedene su, tak su autmaticky neplatne a teda pre najomnika nie su zavazne.V tomto pripade ide o snahu hlupaka podvadzat, pretoze v zmluve zamerne uviedol nepravdivy udaj, aby tym mohol zdovodnit nevyplatenie preplatku v plnej vyske.Pochopil si to uz konecne?
    sito Ono je to ešte zložitejšie, ale to by bolo na teba moc, veľa.

    Keď už len kúrenie, tak napíš, aké boli skutočné náklady na kúrenie na ročnom vyúčtovaní bytu. Aká bola ročná úhrada zálohy hradená vlastníkom bytu, a akú ročnú zálohu si zaplatil vlastníkovi bytu ty.

    A bude vymaľované!
    petedea Tebe je zbytocne nieco hovorit, ak si to do teraz nepochopil .Vobec nie je dolezita vyska rocnej uhrady zalohy.Dolezite su dve veci:Ze vo vyske najomneho, su zapocitane aj skutocne naklady suvisiace s uzivanim bytu a to, ze prenajimatel v zmluve zamerne uviedol nepravdivy udaj, ktory bol v case pred podpisanim zmluvy az do dnes je v skutocnosti iny.A pokial v zmluve uvedies nepravdivy udaj, je automaticky neplatny.Prenajimatel nie je opravneny na to, aby najomnikovi akoze uctoval ine, v mojom pripade niezsie sumy, nez su skutocne, pretoze on na to nie je opravneny.Opravneny je na to spravca bytu a elektrarne, teda inak povedane, dodavatelia sluzieb.A ak ich ti upravia, nasledne je ale az potom opravneny upravit ich aj prenajimatel, ale zatial nie.A v zmluve sa musia uvadzat pravdive, skutocne sumy ktore prenajimatel skutocne spravcovi bytu plati, nie jeho bezdovodne upravene.
    sito Na čo si sa to pýtal? Aaaaa, na toto.

    "Je mozne, aby prenajimatel bytu najomnikovi uctoval za sluzby suvisiace s uzivanim bytu ine sumy,"

    Dostal si dve správne odpovede.

    1. Ano, je to mozne.
    2. Je! Zasa jeden špekulant.

    Ten špekulant je vlastník bytu, ale ty sa mu vyrovnáš.

    Ako ti môže uviesť skutočné náklady na užívanie bytu, keď sa ich on dozvie až 31.5. najneskôr v ročnom vyúčtovaní záloh za užívanie bytu v roku xyz? Ako??? Ako ich môže dať do zmluvy o nájme bytu? Do zmluvy ich môže dať len a len ako zálohu. Vyúčtovanie ti musí spraviť on, nie správca.
    dmc Mate ZLE spisanu zmluvu. Sito ma pravdu. Ty mas vztah s najomcom. Ak si dohodnete ze mu budes platit za kubik vody 100 € je to vasa dohoda. Zalezi ako mate spracovanu zmluvu - a ze ju mate zle to je kazdemu jasne. Idealne by bolo dat sem scan zmluvy aby sa dalo k tomu relevantne vyjadrit. Samotne vyuctovanie - sposob by mal byt uvedeny v zmluve. Postupuj podla zmluvy.

    Znenie §686 vobec nepojednava o tom ze v zmluve musia byt uvedene sumy ktore najomcovi uctuje dodavatel........ to je iba vasa domnienka ktora stoji na vode...... citajte zakon tak ako je napisany.
    petedea dmc, ked viete, ze je to len moja domnienka, tak musite vediet aj to, na akom zaklade mi prenajimatel uctuje ine sumy, ako jemu uctuju spravca bytu a elektrarne?Totiz, to nie je len tak, ako si to mozno niekto predstavuje, ze ja som majitel bytu a budem si od buka do buka uctovat, ako sa mi zachce.(Zmluvny vztah a zmluva sa riadia OZ a to okrem ineho znamena, ze cokolvek, co je v zmluve uvedene s nim nekoresponduje, je automaticky neplatne.Ako priklad uvediem nieco z ralnej praxe: Ked je dajme tomu v zmluve dohodnuta kratsia vypovedna lehota, ako tri mesiace.)Teda na zaklade akeho paragrafu tak moze ucinit?Chcel by som podotknut, ze ja nic netvrdim, len sa domnievam a zatial mi tu nikto neodpovedal relevantne, teda nepodporil svoje trvdenia ziadnym paragrafom.Ja sa totiz okrem ineho domnievam, ze jedinym opravnenym na urcovanie vysky preddavkovych platieb a ich zmenu, su spravca bytu a elektrarne, ktore so sluzbami obchoduju na zaklade opravnenia, ktore prenajimatel bytu nema.Ak ste presvedceny o tom, ze to moze urobit aj prenajimatel, tak chcem vediet, na akom zaklade to tvrdite.Ved je hadam logicke, ze vysku predavkovych platieb, nemozu urcovat dva subjekty naraz a uz vobec nie v pripade, ak s tym jeden zo subjektov nema ziadne naklady a ani opravnenie na obchodovanie..To akoze co ma byt, ze ja dajme tomu kupim elektrinu od elektrarni a najomnikovi ju predam za vyssiu cenu?To je cisty nezmysel.A na vasuu otazku, ako mi moze prenajimatel uviest skutocne naklady, vam odpooviem asi tolko, ze na zaklade aktualne platnych preddvkovych platieb, skotocne platenym spravcovi bytu a elektrarnam.A pripadny rozdiel, ktory moze vzniknut, sa riesi rocnym vyuctovanim.Alebo ak mas iny nazor, tak chcem vediet, na akom zaklade.A okrem toho, tu nejde o celkove naklady, ale o rozdiel vyske sum preddavkovych patieb skutocne platenych prenajimatelom spravcovi bytu a mne uctovanym.Len tak pre zaujimavost prenajimatelom skutocne platena suma za teplo je 20€ a mne "uctuje" 15€ a to len z toho dovodu, aby si to mohol odpocitat v zvysky sumy preplatku, ktory mi na zaklade zmluvy musi vracat.
    dmc a co nekorespoduje z OZ ??????????? Oz o vyske najmu nehovori ani N
    petedea Najom mozu byt jeho peniaze, s tym ja problem nemam.Ibaze, v najomnom, ktore si platim, su zahrnute aj jeho skutocne vysky sum preddavkovych platieb.Cize v najomnom platim aj za vsetky sluzby suvisiace s uzivanim bytu.Tu ide o to sito, ze prenajimatel skutocne spravcovi bytu plati konkretne za teplo 20€ mesacne a mne na zaklade zmluvy uctuje 15€ a to robi len ciste z toho dovodu, aby mi nasledne vzniknuty rozdiel mohol odpocitat z rocneho vyuctovania.Co by bolo dokopy 60€, avsak, okrem toho, si prenajimatel urobil vlastnu tabulku, do ktorej vlozil len par vybratych poloziek z vyuctovania od spravcu bytu a to z toho dovodu, aby mu na zaklade vypoctov v tej tabulke vysla suma, ktoru uznal za vhodne, mi vyplatit.Celkova suma preplatku cini 467€ a mne vyplatil len 260€.
    ivka70 a co ma v tej vlastnej tabulke? ktore polozky? lebo urcite sa ta vsetky polozky vo vyuctovani bytu netykaju, mohlo by to byt aj dobre
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    petedea
    Avsak, problem je v tom, ze prenajimatel mi odmieta preplatok vyplatit v plnej vyske
    avsak niektore si prenajimatel svojvolne, bez mojho vedomia pred podpisanim zmluvy upravil sam, podla svojho uvazenia.
    -----------------------------------------------------------------------------
    Povedz mi, ako si prišiel na to, že máš nejaký preplatok. Predsa správca bytového domu komunikuje výhradne s majiteľom bytu ktorý máš v prenájme.Tak isto aj ročné vyúčtovanie posiela doručenkou proti podpisu do rúk majiteľa bytu. Ty ako osoba ktorá má byt v prenájme nie si oprávnená prevziať, alebo vlastniť ročné vyúčtovanie za byt a tým pádom ani nemôžeš vedieť skutočné náklady na byt, len v prípade, že ti majiteľ dovolí doň nahliadnuť.
    Svojim podpisom na zmluve si potvrdil celé znenie zmluvy na prenájom bytu a súhlasil si s ňou. Máš možnosť sa odsťahovať a nájsť si byt na prenájom u iného vlastníka bytu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petedea sosak, nauc sa citat s porozumenim a potom nebudes klast taketo hlupe otazky.Ked raz mam zmluvne dohodnute vracanie preplatkov, tak je hadam prenajimatel povinny predlozit vyuctovanie.Pochopil???
    ivka70 ved hore pises, ze ti predklada celu tabulku ...
    petedea Takto ivka, on mi predklada skutocne vyuctobvanie od spravcu bytu a elektrarni, plus este svoju tabulku, do ktorej vybral niekolko poloziek zo skutocneho vyuctovania a len niekolko z toho dovodu, aby mu pri vypoctoch zamerne vysla nizsia suma, ako je vyska sumy skutocneho preplatku.Teda, inak povedane, aby mi na zaklade tej tabulky mohol vyplatit menej.Skutocny preplatok bol 476€ a mne na zaklade tej svojej tabulky vyplatil len 260€.
    petedea Tu ide o to, ze on jednoducho nedokaze prehltnut, ze celkove rocne zalohove platby spravcovi bytu, dokopy cinia 960€ a z toho takmer polovica, je preplatok.A najvyssia suma v preddavkovych platbach, je za kurenie, spolu 248€ rocne a tuto zimu som minul len 60€.Cize, on si vybral z vyuctovania tu najvyssiu sumu a povedal si, vsak toto mu nemozem vratit vsetko, to e vela.Tak vymyslel sprostarnu a do zmluvy ako mne uctovanu sumu za tepo uviedol 15€ a on v skutocnosti plati20€, aj nejake drobne.Teraz mi povedz, ze ktory normalny prenajimatel do zmluvy zamerne uvedie nizsiu sumu, ako v skutocnosti plati?Ziadny, urobi to len taky, ktory chce podvadzat.Rozdiel medzi nim skutocne platonou sumou za kurenie a mne uctovanou, je zaokruhlene 60€ rocne.Ale to mu nestacilo, tak si urobil svoju vlastnu tabulku, do ktorej vybral len niekolko poloziek zo skutocneho vyuctovania a to preto len niekolko, aby mu zamerne vysla nizsia suma nim urceneho preplatku, ako je skutocna.
    petedea Cize inak povedane ivka, tym, ze mi nevratil cely skutocny preplatok, som mal nedoplatok voci nemu, pretoze ked niekto uctuje najomnikovi menej a nasledne mu nevyplati cely preplatok, tak sa to da brat aj tak.Najvacsia sranda na tom je to, ze ten nedoplatok vlastne sposobil on sam .To je chore uvazovanie idiota.
      zbaliť

    uctovanie za sluzby suvisiace s uzivanim bytu prenajímateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.