Zavrieť

Porady

Pocitac sa po zapnuti sam vypina

Mam problem z pc hned po zapnuti sa pc o 1-20 sek vypne. Neviete, cim by to bolo?
Naposledy upravil ivka70 : 14.07.17 at 17:03
sosak Hrabal si sa v počítači?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    pokiaľ ti hučí chladič na zdroji (to je ten ventilátor, ktorý hučí, ako si to sám nazval), tak je zaprášený, nečistený a na 99 % má suchý rotor, ktorý spôsobuje hluk. Sám som to mal doma pred pár rokmi, rozobral som zdroj, vybral a rozobral ventilátor, na rotor som kvapol 2 kvapky oleja. Všetko som zmontoval znova dokopy, pozapájal a zapol PC. Zdroj hučal asi 0,5 sekundy a bol pokoj.

    Pokiaľ je zdroj nový, ako píšeš, tak okamžite zober PC do servisu, alebo predajne, najlepšie tam, kde si zdroj kupoval, vysvetli im situáciu a potom sa uvidí.

    Krom toho, ak si si zdroj zapájal sám a nemáš ohľadom toho skúsenosti, tak si si mohol vlastnou vinou zmrviť v najlepšom prípade len zdroj, v tom horšom celý PC.

    P.S. Nepíšeš aký PC (stolný alebo NB), aký je starý, aké má parametre, aký je OS.

    Ako vieš, že sa ti neprehrieva (podľa tvojich slov) procesor, keď sa ani nedostaneš na plochu, aby si si vedel overiť teplotu??

    Máš nový zdroj. A čo? Pre nás je to asi tak dôležitá informácia, ako je pre mŕtveho dôležitý zimný kabát. My o tvojom PC neviem absolútne nič, žiadne parametre, vek, typ a pod.

    Vypne sa o 1-20 sek?? To ako myslíš? Vypne sa 1 sekundu po zapnutí alebo ešte chvíľu ide a potom sa vypne?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skontroluj zdroj! Predpokladám - ani BIOS/UEFI nestihne nabehnúť. Vyber zdroj, otvor, skontroluj, či nie je niektorý kondenzátor nafúknutý. Prípadne vyskúšaj iný zdroj.
    Venrilátor môže pracovať, nemusí byť napájanný z rovnakej vetvy. Ak to bude robiť aj s druhým zdrojom, potom už len servis, lebo to by vyzeralo na chybu matičnej dosky.
    sosak Nafúknutý kondenzátor v novom zdroji to musí byť unikát.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Prehriaty procesor, nefunkčný ventilátor, pokazený zdroj.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    davkub001 Procesor sa neprehrieva zdroj mam novy a ventilator huci tak čo potom ?
    jslancik Co si chcel povedať tým, že ventilátor hučí?
    misoft Teploty hneď po zapnutí? To by musel byť v peci!
    sosak davkub001 nepíše kedy a za akých okolností sa PC vypína a čo tomu predchádza. Mne sa podarilo po prepastovaní procesora nezapojiť ventilátor a po prvom zapnutí sa PC vypol asi po 3 minútach. Neuvedomil som si, že nejde ventilátor a po druhom zapnutí išiel PC asi 2 sekundy. Takže nemusí byť nutne v peci....že áno.
    misoft Píše - hneď po zapnutí....
    "Mam problem z pc hned po zapnuti sa pc o 1-20 sek vypne. Neviete, cim by to bolo? "
    Tvoj prípad - to bolo iné - bez ventilátora ti vyskočila teplota do troch minút nad bezpečnú a keď si znova zapol, tak ešte nestačila padnúť a vyplo skoro okamžite - teplotná ochrana pracovala. Ale keď je CPU studený a ani BIOS nenabehne - zdroj, alebo doska.
      zbaliť

    Pocitac sa po zapnuti sam vypina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.