Zavrieť

Porady

Môže advokátsky koncipient zároveň byť aj profesionálnym športovcom ?

Môže advokátsky koncipient zároveň byť aj profesionálnym športovcom ? Myslím vykonávať šport na základe zmluvy o profesionálnom vykonávaní športu v zmysle nového zákona o športe.

Odkazujem na § 62 písm. d) zákona o advokácií, ktorý hovorí o tom, že koncipient môže vykonávať činnosť v inom pracovnom pomere, ktorá nie je v rozpore s povahou a etickými princípmi výkonu praxe advokátskeho koncipienta. Myslíte že vykonávanie športu je možné zahrnúť do tejto oblasti ? Ďakujem za rady a názory.
Naposledy upravil ivka70 : 26.07.17 at 18:42
9 komentárov     zbaliť
misoft A prečo by nemohol? Môže byť aj automechanikom, pekárom.... pokiaľ to nebude na újmu iného zamestnania....
A čo má profesionálny šport (teda nie exekutíva) spoločné s advokáciou?
Miloš29 Je v tomto prípade potrebné žiadať výnimku od komory ?
buchač Hm...
Len dúfam, že túto otázku nepoložil jedinec s vysokoškoským vzdelaním v oblasti práva ?

Kto iný by mal vedieť pohybovať sa medzi §§§, ak nie (budúci) právnik ?
jslancik presne, niečo v takom zmysle ma tiež napadlo - že pán koncipient by si mal tú otázku vedieť zodpovedať sám, inak by sa mal radšej na 100% venovať tomu športu...
avalik preco bola vymazana moja odpoved s citaciami zakonov?
ivka70 ziadna odpoved tu nie je vymazana - ani v historii tvojich prispevkov sa nenachadza .... ak si ju pisala, skor ti ju nenahralo ... ale zmazana nie je
avalik zaujimave, ze som ju aj upravovala ... ale asi zasiahla najvyssia moc kedze som nepouzila najnovsiu vychytavku
sito Chcelo by to šustra ( šveca ) Tu sa fakt dejú veci ... no poď ... poď na poradu
viktorviktor neuviedol si konkrétny šport, sú súťaže kde lietajú vysoké sponzorské príspevky, podľa mňa je možné zahrnúť profesionálny výkon do tejto oblasti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    takze este raz a bez citacii
    pozri zakon o sporte ... , skuma sa ci ma zmluva znaky zavislej prace - ak aano, tak si "profesionalny sportovec - zamestnanec" so vsetkymi vyhodami aj nevyhodami, ... ak nie, tak si podnikatel a znova so vsetkymi vyhodami, nevyhodami a povinnostami

    ak si zamestnanec, rozhoduje komora ci mozes mat subeh alebo nie

    Môže advokátsky koncipient zároveň byť aj profesionálnym športovcom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.