Zavrieť

Porady

Prvý vklad na firemný účet

Zdravím, chcem sa spýtať ako je to s prvotným vkladom na podnikatelký účet patriaci s.r.o.
Môžem na podnikateľský účet patriaci mojej firme vkladať ľubovolný počet peňazí z vlastného vrecka a za tie peniaze nakupovať tovar? alebo musím niekde deklarovať z kadial získala firma peniaze na kúpu tovaru?

Príklad z praxe: Založim si firmu s ňou aj firemný účet kde je 0eur... z vlastného vrecka vložím na firmený účet 5000eur ktoré miniem na tovar za dva mesiace vložím ďalších 5000eur a kúpim ďalší tovar, funguje to takto? nikto sa ma nebude vypytovať z kadial bolo tých prvotných 10000eur?
misoft Podľa mňa: dávaš tam peniaze z majetku sro. Ak vkladáš svoje do sro (hoci aj na účet), musíš ich predsa dať do príjmu. A všetko je predsa v účtovníctve. Takže aj pôvod prvého vkladu je známy. A budú sa pỷtať - zdokladuješ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Prvých 5000 bude vklad do základného imania. Na zvyšok vytvoríš tzv. iné kapitálové fondy. Je to len papierovanie, čo okolo toho musíš urobiť.
    Ak by šlo jednorázovo o sumu cez 15.000, banka by mohla požadovať preukázanie zdroja prostriedkov.

    Prvý vklad na firemný účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.