Zavrieť

Porady

Dedičstvo zamlčaná časť po otcovi

Dobrý deň. V roku 2004 rodičia predali byt a celu sumu dali bratovi na rekonštrukciu práve kúpeného domu. Kedže bral hypotéku tak nikde na liste vlastníctva nefigurujú ani ako ťarcha. Dohodli sme sa vtedy cela rodina ale len ústne že rok po smrti ma ma vyplatiť ako dedičstvo z tohto bytu. Minuly mesiac zomrel otec a mne prišlo vyrozumenie od notára že dedičské konanie sa zastavuje pre žiadny majetok zosnulého. Brat sa mi teraz smeje že nič mi nemusí dať pretože nemám nič na papieri a matka pri dedičskom konaní nenahlásila žiadny majetok. Môžem sa do 15 dní odvolať voči rozhodnutiu. Mam pocit krivdy že po otcovi mi nič nechcú dať ako keby otec celý život nič nemal. nikto ma nevydedil tak mam zato aby matka nahlásila predaj bytu a tuto sumu ktorú dali bratovi zaradila do dedičského konania.

Ďakujem Rasťo
Oliwa Keď rodičia predali byt, kde potom zostali bývať/býva mama - u brata, u Teba?
Suma za predaj bytu je neobvyklý dar, o ktorý bol Tvoj brat zvýhodnený. Takže keby existovala spravodlivosť a morálka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Minusove dedicstvo neexistuje.
    Mama nemoze nahlasit do dedicstva nieco, co otec v case smrti nevlastnil.
    Len keby bolo ine dedicstvo po otcovi, mozes ziadat zapocitat darovane peniae bratovi do jeho podielu.
    Ale ak nie je co dedit, nie je ani voci comu zapocitat.
    A co sa tyka penazi za predaj bytu, rodicia si za svojho zivota mozu robit s bytom ci prniazmi co uznaju za vhodne.
    Ak brata pri darovani penazi nijako nezaviazali vyplatenim penazi tebe, brat nema povinnost ti cosi platit.
    Ina stranka je moralna, ak ste sa na niecom takom v rodine dohodli.
    Aj takto sa nicia vztahy v rodine.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    rastiček, misoft, afrikánka, Mária27, betka631, branislavp
    6

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Byt bol predaný za života, takže už nemôže patriť do dedičstva. Rodičia peniaze darovali jednému synovi, možno vedeli, prečo tak činia. Možno ani nie, keď bol prísľub o delení. Už. teda záleží na svedomí obdarovaného ako sa zachová k tebe, ako k bratovi.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, Mária27, afrikánka, misoft, rastiček, betka631
    6

    Dedičstvo zamlčaná časť po otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.