Zavrieť

Porady

Podnikanie na pozemku

Pozdravujem,
mám nejaké voľné pozemky. Chcel by som na nich začať podnikať. Prípadne aj pribrať nejakého seriózneho investora - spoločníka. Pozemky sa nachádzajú v miernom horskom prostredí 20 km od krajského mesta. Je na nich elektrika aj voda. Neviete poradiť na čo by sa dali využiť?
ďakujem :-)
8 komentárov     zbaliť
Mila123 a pozemky sú vedené ako? prístupoví cesta je aká?
mclp Pozemky sú vedené ako lúky a pasienky, ostatné pozemky, trvalý trávnatý porast a záhrady. Prístupová cesta je priamo k pozemku. I keď iba v jednom prípade, ale zrovna tam je aj voda aj elektrika.
buchač mclp (Dnes 09:30) Pozemky sú vedené ako lúky a pasienky,
====================
Hm.....žeby ovce, kozy...a podobne ?
misoft Zabudol si na kravy, býkov a VOLOV....
misoft Kosiť, sušiť, seno predávať!
mclp Na ovce, kozy, seno, kosenie a pod. kašlem. Mal som skor na mysli niečo tam vyrábať, postaviť, vybudovať a tak......ako napríklad pílu, nejaký výrobný proces....ludia v dedine nemajú aj tak prácu, tak by som im prilepšil :-)
misoft No myšlienka dobrá, ale realizácia nebude sa ti pozdávať.
Čo na to územné plánovanie? Čo na to pozemkový fond? Musíš vyňať tie svoje lúky vyňať a previesť na stavebný pozemok. Potom povolenia od obce, súhlas susedov... atď, atď. Než toto povybavuješ - zistíš, že už je to nerentabilné, neaktuálne...
mclp S týmto problém nevidím. Viem to tak dať dokopy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ono to s tým senom a kosením nemusí byť až tak zlá myšlienka. existuje niečo ako "dotácia na kosenie" Raz do roka pokosíš a máš vystarané. A keby si ešte aj usušil a predával ako krmivo pre domácich miláčikov, nasáčkované, tak by si mohol aj tú linku na balenie niekde postaviť
    Mila123 myslíš PPA?
    Dáša_ jaaj, ani neviem, čo presne myslím, len tu okolo nás prebieha boj, komu vlastne ktoré lúky a pasienky patria, kto komu prenajme a kto to môže kosiť Bez toho, aby to dalej sušili....

    Podnikanie na pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.