Zavrieť

Porady

Dodanie služby z členského štátu

Poľský platiteľ DPH vykonal diagnostiku na motorovom vozidle pre slovenského platiteľa DPH. Práce fakturoval s poľskou DPH.
Je takto vystavená faktúra správna? Nemala byť bez DPH?

ďakujem za radu
ivka70 a kde robil diagnostiku? v PL ci na SK?
Janiela Áno, zabudla som dodať - v PL.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak bola diagnostika objednaná pod IČ DPH SK, na vozidle so slovenskou ŠPZ, tak faktúra mala byť bez poľskej DPH, s prenosom dane na odberateľa. Ak fa bola s DPH, mala byť vrátená bez úhrady dodávateľovi, s požiadavkou na opravu. Ak bola fa už uhradená pri úkone, tak žiadať o dobropisovanie poľskej DPH a vrátenie sumy - u tovaru z Makra to robia pravidelne a bežne: Ak ani to, tak po skončení roka žiadať cez DÚ BA1 vrátenie dane z PL. Lebo taká daň je na SK neodpočítateľná.
    Janiela Áno, mám to už na 100% preverené. Faktúry som už vrátila na opravu. Ďakujem
    .

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...odania-sluzieb

    Pre správne uplatnenie DPH pri službách je potrebné určiť miesto dodania, aby bolo zrejmé, daň ktorého štátu sa uplatní. Daň patrí tomu štátu, v ktorom je miesto dodania služby.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela Veď to, určenie miesta dodania.
    Tento odkaz mám pred sebou aj vytlačený.
    ivka70 Ked to robili v PL, miesto dodanie je v PL, nie?
    martinez Miesto dodania by bolo v PL, ak by tuto sluzbu polska firma poskytla inej ako zdanitelnej osobe (vid §16,9). Kedze vsak ste zdanitelna osoba, miesto dodania sluzby sa podla §15,1 prenasa na Slovensko, poliak mal fakturovat bez DPH a Vy urobit samozdanenie. Poskytli ste mu Vase IC DPH?
    Janiela martinez, tiež som si to takto vysvetlila, potrebujem samozdaniť
    IČ DPH bolo poskytnuté, mala by som vrátiť faktúru na opravu
    Reina áno, ide sa § 15 ods. 1 - faktúru treba vrátiť, problém je, či ti ju opravia. Ak nie - samozdaniť zo základu (ty si musíš splniť odvodovú povinnosť,) a na DPH nech ti vystavia dobropis.
    Janiela Ďakujem všetkým poraďákom
      zbaliť

    Dodanie služby z členského štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.