Zavrieť

Porady

Výber podniku na bakalárku z finstat.

Dobrý deň,
nasledujúci rok mám písať bakalárku. Myslela som si, že cez leto si nájdem podnik ktorý k nej potrebujem no všade ma odmietli. Proste pokiaľ nemáte známosti nikto vám neporadí.
Moja téma je Finančno-ekonomická analýza podniku. K tomu by mi zrejme stačili aj údaje ktoré firmy zverejňujú napr. na Finstat. No môžem to takto vôbec spraviť? Vybrať si podnik a použiť jeho údaje aj keď o tom nevie? Aj keď sú tieto údaje verejné? A povolí to škola? Názov podniku by som v tomto prípade nezverejnila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika1991 je offline (nepripojený) monika1991

    monika1991
    Ja som tento rok písala diplomovku kde som v rámci praktických veci robila finančnú analýzu a na základe jej výsledkov som podniku navrhovala model. Podklady som pritom čerpala výlučne z Finstatu + výročných správ daného podniku, čiže z podkladov ktoré sú verejne dostupné a tie mi postačovali, keďže podklady - výkazy pre finančnú analýzu obsahovali. Škola-školiteľ vôbec neriešili že odkiaľ mám údaje a ani od podniku nevyžadovali súhlas na spracovanie. Čo sa týka podniku, ten asi ani doteraz nevie že mám o nich svoju DP. Jedinou ,,nevýhodou,, bolo, že som si všetky analýzy a finančné ukazovateľe musela vypočítať sama (okrem asi 10 kt. sú verejné dostupné), ak by som s podnikom komunikovala finančný manažér by mi mohol tieto údaje poskytnúť a mala by som to tak bez roboty. Ak by si však pristúpila k tomu, že by bol podnik v rámci tvojej BP anonymný, nikdy a nikto sa Ťa nebude pýtať že čo to máš za údaje. Keďže ide o anonymný podnik a podnik si neželá zverejniť jeho obchodné meno, nemôže škola na teba tlačiť aby si urobila opak. Je bežné, že v takomto prípade sa postupuje tak, že sa v rámci úvodu alebo predhovoru BP napíše konkrétna podnikateľská činnosť podniku- čiže čomu sa venuje, avšak že na žiadosť podniku nemôže byť zverejnený názov podniku a preto je v rámci spracovania podnik označený pracovným názvom napr. ABC, s.r.o. Stretla som sa aj s tým, že v rámci spracovania DP či BP niekedy aplikovali študenti svoje poznatky na fiktívnych podnikoch (údaje si vymysleli) avšak toto by som neodporúčala, človek sa pri tom dostane do situácie že nevie z nej vykľučkovať, čísla nesedia a vychádzajú nezmyselné výsledky. Vždy sa dá nejako dohodnúť avšak každopádne každá škola má svoje vlastné pravidlá, a taktiež školiteľ môže mať od teba iné očakávania, preto by som sa radšej obrátila s touto otázkou na nich.
    Gabi03 apelovať na získanie konkrétneho podniku, aby sa vyhla počítaniu finančných ukazovateľov na základe údajov získaných z finstatu je maximálne neprofesionálne.... gratulujem k diplomovke

    Výber podniku na bakalárku z finstat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.